
Negen coureurs overschreden tijdslimiet tijdens kwalificatie São Paulo GP
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Negen coureurs overschreden de tijdslimiet tussen de safety car-lijnen tijdens de kwalificatie op het circuit van São Paulo. De stewards bekeken het incident en besloten vrijdag 8 november om 16:33 uur geen verdere actie te ondernemen.
De coureurs moesten binnen 1:11.0 minuut tussen de safety car-lijnen rijden. Yuki Tsunoda van Oracle Red Bull Racing reed als eerste te langzaam in ronde vijf van Q1. Ook Lance Stroll, Lando Norris, Max Verstappen, Alexander Albon, Oscar Piastri en Esteban Ocon overschreden de limiet in Q1. Charles Leclerc en Nico Hulkenberg deden dit in Q3.
De stewards bekeken alle data van het incident. Ze keken naar camera’s in de auto’s en camera’s langs de baan. Ze keken ook naar de positiegegevens en tijden van de coureurs.
Alle coureurs reden op de meeste delen van het circuit wel snel genoeg. De coureurs remden af om andere coureurs langs te laten. Ze gaven andere coureurs een vrije baan. De stewards besloten daarom dat de coureurs niet onnodig langzaam reden.
De coureurs overtraden artikel 33.4 van het sportreglement. Ze overtraden ook artikel 12.2.1 i van het internationale sportreglement. Toch kregen ze geen straf omdat ze juist handelden.
Het volledige document is beschikbaar via de officiële FIA website.