Tussenstand Coureurs Formule 3

Benieuwd naar de stand in het coureurskampioenschap in de Formule 3? Op deze pagina vind je een actueel overzicht van de tussenstand van de coureurs in de Formule 3.

Altijd up to date

Binnen de autosport kan er vanalles gebeuren. Weten wie waar staat in het kampioenschap en 100% zeker weten dat dit klopt is dan wel zo handig. Daarom wordt onderstaande stand na elke F3-race automatisch geupdate, óók als er na de race een straft uit wordt gedeeld. Zo ben jij altijd op de hoogte van de stand van zaken en kun je de races nog nauwer volgen.



#CoureurBHR
Bahrain
ALB
Australia
IMO
Italy
MON
Monaco
CAT
Spain
RBR
Austria
SIL
United Kingdom
HUN
Hungary
SPA
Belgium
MNZ
Italy
Punten
SRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFR
1United Kingdom Luke Browning15128437
2Italy Leonardo Fornaroli379237
3Italy Gabriele Minì766332
4Sweden Dino Beganovic291313128
5United Kingdom Arvid Lindblad1821123
6Germany Tim Tramnitz53121521
7Australia Christian Mansell142101020
8Netherlands Laurens van Hoepen21531318
9Spain Mari Boya8294717
10France Sami Meguetounif104171213
11Germany Oliver Goethe9105911
12Colombia Sebastián Montoya18178611
13Norway Martinius Stenshorne111412610
14Austria Charlie Wurz191611510
15Mexico Santiago Ramos215242410
16Bulgaria Nikola Tsolov41120197
17Republic of Ireland Alex Dunne1297166
18United States Max Esterson62426145
19Italy Nikita Bedrin13202184
20Mexico Noel León2212Ret250
21United Kingdom Joseph Loake272314Ret0
22Peru Matías ZagazetaRet1815170
23Poland Kacper Sztuka202816180
24Thailand Tasanapol Inthraphuvasak1619RetRet0
25United Kingdom Callum Voisin172118210
26Germany Sophia Flörsch2330†19Ret0
27United Kingdom Cian Shields262625200
28Austria Joshua Dufek242722220
29Australia Tommy Smith282227Ret0
30Poland Piotr Wiśnicki252523230
#CoureurSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRSRFRPunten
BHR
Bahrain
ALB
Australia
IMO
Italy
MON
Monaco
CAT
Spain
RBR
Austria
SIL
United Kingdom
HUN
Hungary
SPA
Belgium
MNZ
Italy

Hoe werkt het puntensysteem in de Formule 3?

Het puntensysteem van de Formule 3 lijkt erg op die van de Formule 2. Om het systeem beter te begrijpen is het eerst belangrijk om het format van een F3 race weekend te doorgronden. In de F3 bestaat het raceweekend uit twee trainingssessies, één kwalificatie, een kortere sprintrace op zaterdag en een langere Feature Race op zondag, die ook wel als de hoofdrace wordt gezien.

Coureurs kunnen op twee momenten punten behalen: tijdens de sprintrace en tijdens de Feature Race. Tijdens de sprintrace worden de punten als volgt verdeeld:

Punten te verdienen in Sprint Race Formule 3
Plaats1e2e3e4e5e6e7e8e9e10eSnelste ronde*
Punten109876543211

De volgende dag, tijdens de Feature Race, vallen er een stuk meer punten te winnen:

Puntent te verdienen in Feature Race Formule 3
Plaats1e2e3e4e5e6e7e8e9e10eSnelste ronde*
Punten2518151210864211

* alleen als de coureur in de top 10 finished

Hevige strijd

De strijd tussen de coureurs in de Formule 3 is traditiegetrouw hevig. Logisch: de F3 is immers dé plek waar jonge coureurs zichzelf in de kijker hopen te racen om uiteindelijk de begeerde overstap naar de Formule 2 of zelfs F1 te maken. Het is daarom geen verrassing dat steeds meer Formule 1-fans ook het F3-kampioenschap gaan volgen.

Oranje tintje

Aanstormend Nederlands talent, zoals Max Verstappen, Rinus Veekay en Nyck De Vries, is in verschillende raceklassen te vinden. Zo ook in de Formule 3. In de F3 komt het Nederlandse team MP Motorsport uit met onder andere de Nederlanders Richard Verschoor en Bent Viscaal. Kunnen zij zich door het mega competitieve veld van de Formule 3 vechten om zo een stap dichterbij de Formule 1 te komen, net zoals Max Verstappen dat ooit deed?