Max Verstappen grapt dat hij na Austin een nieuwe wervelkolom moet bestellen. Hij doelt op de hobbels op het Circuit of the Americas, waar de Grand Prix van de Verenigde Staten wordt gereden. “Mijn hemel, ik moet na het weekend waarschijnlijk een nieuwe wervelkolom bestellen, of een Robocop worden. Gek”, zegt Verstappen, zo meldt Crash.net.
Zijn beeld van de baan komt uit de WEC. “Van wat ik in de WEC heb gezien, is de baan ongelooflijk hobbelig”, zegt hij.
Verstappen houdt de verwachtingen voor Austin laag
Verstappen won de laatste twee races, maar hij wil daar geen conclusies aan verbinden. “Het is lastig te zeggen. Ik wil nu niet beweren dat ik in Austin meestrijd om de zege, maar de afgelopen weekenden waren goed.”
“Ik pak het race voor race, en als we in Austin zijn, zien we wel hoe het gaat. Het is weer een heel ander circuit.”
De hobbels zijn volgens hem voor iedereen een nieuw probleem. “Dat is weer een nieuwe uitdaging voor iedereen: omgaan met die hobbels. Daarna zien we wel verder.”
Lees ook: Verstappen en Mekies: de Baku-upgrade speelde geen rol bij het nieuwe contract van Verstappen
Na Austin volgt Mexico-Stad
Verstappen kijkt ook alvast naar de race daarna in Mexico-Stad. Het Autódromo Hermanos Rodríguez ligt op grote hoogte en stelt andere eisen aan de auto en de motor dan Austin.
“Dan moeten we naar Mexico, weer op grote hoogte, alles draait superheet. We moeten zien hoe de motor op die hoogte presteert en hoe de auto zich gedraagt, want het is heel anders.”
“Er zijn zoveel dingen die je goed of fout kunt doen in die races, maar we zullen zien.”
Twee zeges na een lastige start
Verstappen won dit seizoen pas in de zestiende race, de Grand Prix van Bahrein in Maleisië. Daarna won hij ook in Singapore. Eerder had hij gezegd dat hij voor het einde van het seizoen nog plezier wilde maken.
Lees ook: Toto Wolff noemt critici die Mercedes van favoritisme richting Antonelli beschuldigen ‘gekken’
In de WK-stand staat Verstappen vierde met 221 punten, 119 punten achter leider Antonelli. Er zijn nog zes races te gaan, inclusief die in Austin. Red Bull verschijnt daar met witte racepakken, zoals Verstappen en Hadjar in een video van het team lieten zien. Eerst rijdt Verstappen dit weekend nog de seizoensfinale van de GT World Challenge Europe, tijdens een weekend zonder Formule 1.
Het raceweekend in Austin begint volgende week vrijdag 23 oktober met de eerste vrije training om 19:30 Nederlandse tijd. De kwalificatie is zaterdag 24 oktober om 23:00. Volgens de Formule 1-kalender start de race zondag 25 oktober om 21:00 Nederlandse tijd.
