De stewards hebben Isack Hadjar een gridstraf van vijf plaatsen opgelegd. De coureur van Oracle Red Bull Racing nam tijdens VT1, om 12:31 uur, zijn zevende ICE (verbrandingsmotor) in gebruik.
Dat aantal overschrijdt het toegestane quotum aan motoronderdelen voor het seizoen, waardoor de straf automatisch volgt. De stewards baseerden hun beslissing op een rapport van de technisch afgevaardigde en op de artikelen B8.2.2 a) en B8.2.3 van het FIA F1-reglement. De straf zelf is vastgelegd in artikel B8.2.8.b).
Hadjar levert de vijf plaatsen in bij de eerstvolgende race waaraan hij deelneemt, niet per se in Bahrein zelf. Het team heeft, zoals gebruikelijk, de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de beslissing.
Het volledige document is hier te vinden.
