De banden bepalen het weekend van Liam Lawson op Sepang. Dat zegt hij na de eerste dag van de Grand Prix van Bahrein, die dit jaar in Maleisië wordt verreden. Lawson eindigde in beide vrije trainingen in de top 10 en kent het circuit nu van dichtbij. Het is zijn eerste ervaring met Sepang.
Volgens Lawson wordt bandenmanagement de sleutel in de kwalificatie.
Ruw asfalt en 62 graden op de baan
De Formule 1 rijdt voor het eerst sinds de laatste Grand Prix van Maleisië in 2017 weer op dit circuit. Dat is te merken. Het asfalt is ruw en schuurt de banden af. Volgens RacingNews365 pikken de banden bovendien steentjes op van de baan.
De hitte maakt het erger. In de tweede training, die uren later begon dan de eerste, steeg de baantemperatuur tot ongeveer 62 graden Celsius. De luchttemperatuur lag op ongeveer 34 graden. Beide sessies duurden 60 minuten en de coureurs vonden de omstandigheden zwaar.
De slijtage is zo groot dat een race met drie pitstops mogelijk is, als het droog blijft.
Lees ook: Rondetijden op Sepang tot 4,5 seconde trager dan Pirelli had berekend
Zo kijkt Lawson naar de Grand Prix van Bahrein
Lawson begon zijn analyse positief. "Het was een redelijk positieve dag hier bij de Grand Prix van Bahrein", zei hij. "De baan is leuk om te rijden, maar zwaar voor de banden, zeker omdat het asfalt al een paar jaar niet is vernieuwd."
Ook het klimaat speelt mee. "Het is ook extreem heet in Maleisië, wat lichamelijk zwaar is", zei Lawson.
Onduidelijkheid over zijn toekomst
Lawson verwacht binnen enkele weken uitsluitsel over zijn zitje.
Kwalificatie als eerste test
De kwalificatie begint zaterdag om 10:00 uur Nederlandse tijd, de race volgt zondag om 09:00 uur. Lawson ziet de kwalificatie als het moment waarop zijn aanpak moet blijken. "Onze training en voorbereiding moeten ons een sterke uitgangspositie geven voor de kwalificatie, waar het draait om hoe je met je banden omgaat", zei hij.