
Foto: Sauber
Motor draait voor het eerst bij Audi F1 in aanloop naar 2026
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Motor draait in gemonteerde staat
De motor werd gestart terwijl deze al in het chassis zat. Dit wordt in de Formule 1 een ‘fire-up’ genoemd. Het toont aan dat alle onderdelen goed samenwerken. De integratie tussen motor en chassis verloopt volgens plan.
Het team maakte het nieuws pas nu naar buiten bekend. De fire-up zelf vond al zes weken geleden plaats. Voor Audi is dit het eerste resultaat van de samenwerking tussen drie locaties. De motorafdeling werkt in Neuburg in Duitsland. Het chassisteam zit in Hinwil in Zwitserland. Het technische centrum staat in Bicester in het Verenigd Koninkrijk.
Wat betekent deze fase voor het project
Teambaas Jonathan Wheatley noemt de fire-up een kritieke mijlpaal. “Dit is een kritieke mijlpaal die de kwaliteit van het werk valideert. Het brengt onze eerste race in Melbourne ineens heel dichtbij en vormt het fundament voor de volgende stappen, waaronder de eerste meters op de baan,” aldus Wheatley.
Projectleider Mattia Binotto ziet het als een nieuw begin. “Een fire-up is altijd speciaal, maar dit voelt als een nieuw begin. Het is het tastbare resultaat van de gezamenlijke ambitie en het harde werk van onze teams in Neuburg en Hinwil. Het geeft het hele project enorme energie,” zegt Binotto.
CEO spreekt over vernieuwing
Gernot Döllner is CEO van Audi AG. Hij noemt het moment symbolisch voor de ambities van Audi. “Met onze entree in de Formule 1 zetten we een belangrijke stap in de vernieuwing van het Audi-merk. Deze mijlpaal is een duidelijke demonstratie van onze ‘Vorsprung durch Technik’. Het laat zien wat mogelijk is met naadloos teamwork en een compromisloze drang naar perfectie,” aldus Döllner. Hij ziet het project als een katalysator voor verandering binnen het concern.
Volgende stappen richting debuut
Het Audi Revolut F1 Team richt zich nu op de komende mijlpalen. Op 20 januari volgt in Berlijn de presentatie van de livery voor 2026. De kleuren van de auto worden dan getoond aan het publiek.
Eind januari staat de eerste gezamenlijke test op het programma. Deze test vindt plaats in Barcelona. Daar zal de auto voor het eerst meters maken op de baan. Het is de laatste fase voordat het seizoen echt begint. De teams krijgen dan de kans om de nieuwe reglementen te verkennen. De eerste race van het seizoen is in maart in Australië.