Red Bull stuurt vier medewerkers de deur uit voor start seizoen

Foto: Red Bull Content Pool

F1Head

Red Bull stuurt vier medewerkers de deur uit voor start seizoen

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 6 februari 2026 om 13:57

Red Bull Racing heeft vier senior medewerkers ontslagen. De ontslagen vonden deze week plaats, kort voor het nieuwe seizoen begint. Het gaat om personeel uit de afdelingen human resources, partnerships, marketing en communicatie. De vier kregen geen reden voor hun ontslag.

Vier namen verlaten Milton Keynes

Joanna Fleet werkte sinds 2013 voor Red Bull. Ze begon als HR manager en groeide door naar Human Resources Director voor Red Bull Racing en Red Bull Technology. Haar vertrek beëindigt een dienstverband van dertien jaar.

Julia George vervulde vanaf 2022 de rol van Director of Partnerships. Ze was verantwoordelijk voor sponsorrelaties en commerciële samenwerkingen. Simon Smith-Wright bekleedde sinds december 2024 de functie van Group Marketing Director.

Alice Hedworth was het meest zichtbaar naar buiten toe. Ze trad medio 2021 in dienst als senior communications manager. Veel fans kennen haar als de persverantwoordelijke van Sergio Pérez. De laatste zes maanden werkte ze nauw samen met Laurent Mekies. Haar aanwezigheid in de mediapen maakte haar een bekend gezicht in de paddock.

Mekies en Mintzlaff sturen herstructurering aan

De ontslagen passen in de nieuwe bestuursstructuur. Laurent Mekies nam vorig jaar de rol van CEO over. Oliver Mintzlaff houdt vanuit de Red Bull-top nauwlettend toezicht op het Formule 1-project. Onder hun leiding wordt de organisatie opnieuw ingericht.

De vier medewerkers werden dinsdag en woensdag van deze week geïnformeerd over hun ontslag. De snelheid en manier waarop dit gebeurde tonen aan dat de nieuwe leiding geen ruimte laat voor overgangsconstructies. Bronnen geven aan dat er geen specifieke redenen zijn gegeven voor de beslissing.

Gevolg van vertrek Horner

Alle vier de vertrokken medewerkers begonnen hun functies tijdens het bewind van Christian Horner. De voormalige teambaas leidde Red Bull twintig jaar lang. Hij werd in juli 2025 ontslagen, kort na de Britse Grand Prix.

Samen met Horner vertrokken ook Oliver Hughes en Paul Smith. Hughes was group chief marketing and commercial officer. Smith was group communications director. Beide mannen golden als nauwe bondgenoten van Horner. Hun vertrek markeerde het begin van een bredere bestuurlijke herstructurering.

De huidige ontslagen raken dezelfde afdelingen als waar Hughes en Smith werkten. Marketing, communicatie en human resources worden gezien als domeinen waar cultuur en interne macht samenkomen. De nieuwe leiding wil personeel loslaten dat sterk werd geassocieerd met de oude machtsstructuur.

Technische kant blijft onaangeroerd

De technische en sportieve afdelingen blijven buiten schot. Sleutelfiguren aan de prestatieve kant van het team zijn niet geraakt door de recente ontslagen. Dit wijst op een bewuste scheiding tussen sportieve stabiliteit en administratieve herinrichting.

Met het oog op het nieuwe reglement van 2026 wil Red Bull rust creëren aan de technische kant. De focus ligt volledig op de backoffice. De ondersteunende structuren worden aangepast aan de nieuwe bestuursvisie.

Einde van een tijdperk

Helmut Marko legde in december 2025 zijn rol als bestuurslid neer. De Oostenrijker was ruim twintig jaar betrokken bij het Red Bull-project. Officieel gebeurde dit op eigen initiatief. Bronnen geven echter aan dat Marko onder druk stond en mogelijk anders gedwongen zou zijn te vertrekken.

Met het vertrek van Marko, Horner en de recente personeelswisselingen is de invloed van het verleden vrijwel uitgewist. De huidige leiding kan nu zonder interne tegenmacht haar stempel drukken op de organisatie.