
Foto: Mercedes
Mercedes teambaas valt concurrenten aan: ‘Get your shit together’
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Toto Wolff heeft in scherpe bewoordingen gereageerd op de beschuldigingen van concurrenten over de nieuwe Mercedes power unit. De teambaas vertelde rivalen om hun zaken op orde te brengen in plaats van geheime brieven te sturen naar de FIA. Mercedes zou een manier hebben gevonden om de regels rond compressieratio te omzeilen.
FIA bevestigt legaliteit Mercedes motor
De FIA heeft Mercedes verzekerd dat de power unit legaal is. Wolff benadrukte dit tijdens een presentatie van het team. “De power unit is legaal,” vertelde hij. “De power unit voldoet aan hoe de regels zijn geschreven en aan hoe de controles worden uitgevoerd.”
Ook president Mohammed Ben Sulayem van de FIA heeft dit bevestigd volgens Wolff. De communicatie met de autosportbond verliep volgens de Oostenrijker positief. Het gaat niet alleen om de compressieratio, maar ook om andere zaken.
Controverse rond nieuwe regelgeving
De regels voor 2026 schrijven een maximale compressieratio voor van 16:1. Dit is een verlaging ten opzichte van het eerdere niveau van 18:1. De compressieratio heeft betrekking op het verschil tussen het grootste en kleinste volume in de cilinder.
De metingen vinden plaats bij omgevingstemperatuur in de pitstraat. Mercedes zou echter een methode hebben ontwikkeld om met een hogere ratio te rijden wanneer de motor op temperatuur is. Dit kan volgens experts een flink voordeel opleveren in rondetijd.
Gezamenlijke brief van rivalen
Ferrari, Honda en Audi stuurden samen een brief naar de FIA over deze kwestie. Ook Red Bull zou mogelijk een vergelijkbare oplossing hebben gevonden. De drie fabrikanten willen dat de testprocedures worden aangepast. Ze dringen aan op metingen wanneer motoren op bedrijfstemperatuur zijn.
Wolff haalt hard uit
De Mercedes teambaas reageerde geïrriteerd op de acties van zijn concurrenten. “Ik begrijp gewoon niet waarom sommige teams zich meer concentreren op anderen,” zei Wolff. “Ze blijven een zaak beargumenteren die heel duidelijk en transparant is.”
Hij vervolgde met een duidelijke boodschap: “Just get your shit together. Ze houden geheime vergaderingen en sturen geheime brieven. Ze blijven manieren proberen te bedenken om te testen die gewoon niet bestaan.”
Wolff vindt dat teams zich moeten richten op hun eigen project. “We proberen afleidingen te minimaliseren. Dat betekent meer naar onszelf kijken dan naar iedereen anders.”
Barcelona als positief signaal
Mercedes kende een sterke shakedown in Barcelona. Het team reed 500 ronden over drie dagen. Dit was meer dan welk team dan ook. De vroege signalen stemmen het team positief voor het nieuwe seizoen.
“Het is duidelijk dat je met meer een glimlach wakker wordt als de auto snel is,” vertelde Wolff. De vroege indicaties waren volgens hem positief. Het team gaat volgende week verder testen in Bahrein tijdens de officiële testdagen.
Mogelijk protest in zicht
De FIA plant deze week twee vergaderingen met motorleveranciers. Op maandag komen technisch experts samen om alternatieven te bespreken. Op donderdag staat er een bijeenkomst van de Power Unit Advisory Committee op de agenda.
Als er geen vooruitgang wordt geboekt, kunnen de ontevreden fabrikanten protesteren bij de eerste races. Wolff lijkt zich daar niet druk om te maken. “Dat is hoe wij de wereld vandaag zien, en dat is wat de FIA zei,” aldus de teambaas.