McLaren heeft na analyse van de data nog steeds geen definitief antwoord op de uitval van Lando Norris tijdens de Dutch Grand Prix. Het team beschikt wel over eerste aanwijzingen, maar teambaas Andrea Stella spreekt van geen “volledig bewijs” voor de oorzaak van het technische probleem.

Foto: McLaren
Titeldromen Norris krijgen zware klap door technisch probleem
Timing uitval bemoeilijkt neutrale houding McLaren
De uitval van Norris trof McLaren op het slechtste moment. Het team probeert een neutrale positie in te nemen tussen beide coureurs in de titelstrijd. Stella erkent dat de timing “zeer onhandig” is.
“We wilden zo neutraal mogelijk blijven in de individuele jacht van beide coureurs op het kampioenschap,” aldus Stella. “Het is niet ideaal dat we een probleem hadden met de auto.”
Geen aanwijzingen over chassis of motor
McLaren weigert te speculeren over welk onderdeel van de auto het probleem veroorzaakte. Stella benadrukt dat het team chassis en motor als één geheel ziet.
“We hebben eerste indicaties op basis van data, maar we hebben geen volledig bewijs van wat er gebeurde met Lando’s auto,” legt Stella uit. “Ik wil me onthouden van speculaties of het een chassis- of motorprobleem betreft.”
Achterstand groeit naar 34 punten
Door de uitval in Zandvoort staat Norris nu 34 punten achter op teamgenoot Oscar Piastri. Met nog negen races te gaan wordt de kloof steeds moeilijker te dichten. Piastri won zijn zevende race van het seizoen terwijl Norris zijn rokende McLaren moest parkeren.
Norris gaf na de race aan dat hij nu “elke race moet winnen” om zijn titelkansen levend te houden. Deze instelling baart Stella geen zorgen. “Lando is een van de eerlijkste en meest betrouwbare personen, eerst als mens en dan als coureur,” stelt de teambaas.
Team blijft gelijke behandeling volhouden
McLaren belooft ondanks de nieuwe situatie dezelfde aanpak te handhaven. Het team wil beide coureurs een gelijke kans blijven bieden.
“We blijven racen zoals we tot nu toe hebben geracet,” benadrukt Stella. “We faciliteren de ambities van zowel Lando als Oscar op een evenwichtige en eerlijke manier.”