
Foto: Red Bull Content Pool
Viaplay verliest kwart miljoen abonnees in derde kwartaal 2024
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Viaplay heeft in het derde kwartaal van 2024 opnieuw een forse klap te verwerken gekregen. De streamingdienst verloor 249.000 abonnees, wat neerkomt op een daling van vijf procent. Nederlandse sportliefhebbers gaan de gevolgen merken van nieuwe bezuinigingsmaatregelen. Het bedrijf schrapt Nederlandse ondertiteling bij documentaires en vermindert het aantal wedstrijden met Nederlands commentaar.
Kwartaalcijfers tonen gemengd beeld
De Scandinavische streamingdienst rapporteerde een netto-omzet van 4,5 miljard Zweedse kronen. Dit betekent een daling van 2,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het totale abonneebestand kromp naar 4.764.000 gebruikers.
Over het aantal Nederlandse abonnees dat vertrok, zwijgt Viaplay in alle talen. Nederland vormt na Scandinavië de belangrijkste markt voor het bedrijf. De recente maatregelen tegen het delen van accounts hebben mogelijk het aantal opzeggingen beperkt.
Bezuinigingen raken Nederlandse kijkers
De kostenbesparingen worden direct merkbaar voor Nederlandse sportfans. Bij voetbalwedstrijden uit de Bundesliga en Premier League verdwijnt steeds vaker het Nederlandse commentaar. Ook krijgen nieuwe documentaires geen Nederlandse ondertiteling meer.
Over een verbetering van de beeldkwaliteit, een veelgehoorde klacht onder abonnees, wordt met geen woord gerept. De hogere kosten die bij kwaliteitsverbetering horen passen niet in de bezuinigingsplannen van de streamingdienst.
Toekomst Formule 1-uitzendingen
Ondanks de financiële uitdagingen heeft Viaplay eerder dit jaar wel de uitzendrechten van de Formule 1 veiliggesteld tot 2029. Na een intensieve biedingsstrijd met Ziggo wist het bedrijf in april een nieuwe overeenkomst te sluiten met Formula One Management.
Om de toekomstige resultaten te verbeteren, richt Viaplay zich nu op langetermijncontracten met zakelijke partners. De samenwerkingen met providers als Ziggo, KPN, Odido, Delta en Solcon blijven bestaan. Ook de deal met Talpa, waarbij bepaalde content op Viaplay TV wordt uitgezonden, past in deze strategie.