De stewards hebben een verzoek ontvangen van Cadillac Formula 1 Team om auto nummer 11 te laten starten in de Sprint. De Chinese Grand Prix is de tweede ronde van het 2026 Formule 1 kampioenschap en de eerste sprintrace van het seizoen.
Perez slaagde er niet in een rondetijd te rijden binnen 107% van de snelste tijd in SQ1. De stewards hebben volgens artikel B2.2.3b van de FIA F1 Regulations toestemming gegeven aan auto 11. De reden is dat de coureur voldoende tijden heeft gereden tijdens de trainingen van dit evenement.
Lees ook: Verwarring bij McLaren over motorupdate: Brown en Stella spreken elkaar tegen
De auto wordt geplaatst op de grid volgens artikel B2.3.4 van de FIA F1 Regulations. Het document werd ondertekend door stewards Nish Shetty, Matthew Selley, Pedro Lamy en Zheng Honghai. De beslissing kwam op 13 maart 2026 om 19:06 uur.
De 107%-regel betekent dat coureurs binnen 107% van de snelste tijd in kwalificatie moeten rijden om te mogen starten. Als een coureur deze tijd niet haalt, kunnen de stewards alsnog toestemming geven. Dit gebeurt alleen als de coureur goede tijden heeft laten zien in de trainingen.
Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app
Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.
Perez rijdt dit jaar zijn debuutseizoen bij Cadillac. Het team is nieuw in de Formule 1 en treedt dit seizoen aan met Perez en Valtteri Bottas als coureurs.
Bekijk het officiële FIA document: Document 35 – Decision Car 11
Lees ook: Vasseur en Hamilton eens: snelle upgrades bepalen titelstrijd Ferrari
