Foto: XPB Images

Bottas fietst 419,67 kilometer van Kuala Lumpur naar Singapore voor de Grand Prix

2 min ·

Valtteri Bottas heeft zijn fietstocht naar Singapore voltooid. De Cadillac-coureur legde 419,67 kilometer af, van de rand van Kuala Lumpur tot in het centrum van Singapore. Woensdag bevestigde hij op social media dat hij is aangekomen.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Bottas had ook een korte vlucht tussen de twee landen kunnen nemen. Hij koos voor de fiets en stapte na zijn uitval op Sepang op de fiets richting Singapore. Hij is op tijd in de stad voor zijn mediaverplichtingen van donderdag.

De fietstocht naar Singapore in vier etappes

De tocht bestond uit vier etappes. Op maandag en dinsdag legde Bottas elke dag ruim 160 kilometer af. Per dag zat hij bijna zes uur op de fiets.

De vierde en laatste etappe was korter. Bottas reed iets meer dan 40 kilometer, in één uur en 39 minuten, en reed daarmee het centrum van Singapore binnen.

Een groot deel van de route liep over onverharde wegen en gravel. Bottas hield zijn tocht bij op Strava en plaatste filmpjes van de route op zijn social media.

Lees ook: Fernando Alonso zou in 2027 de Dakar Rally rijden met Aston Martin

Bottas en de fiets

Bottas fietst graag en is regelmatig op circuits te zien met zijn fiets. Zijn vriendin, Tiffany Cromwell, is een Australische wegwielrenster en gravelrenster.

Nog geen punt voor Cadillac

Voor de Fin is zijn terugkeer in de Formule 1 tot nu toe zwaar. Hij viel uit in de Grand Prix van Bahrein in Maleisië, nadat hij op Sepang was weggedraaid. In Baku ging hij eerder tegen de muur, een crash waarvoor Bottas de energiesystemen van de Cadillac als oorzaak noemde.

In 16 races voor het nieuwe Cadillac-team scoorde Bottas nog geen punt. Dit seizoen viel hij al acht keer uit. In de WK-stand staat hij met nul punten op plek 22.

Het raceweekend in Singapore begint vrijdag 9 oktober om 10:30 Nederlandse tijd met de eerste training. Om 14:30 volgt de sprint-kwalificatie. De sprintrace staat zaterdag om 11:00 op het programma, de race zondag 11 oktober om 14:00.