Foto: Zuma Press

Philippe Bianchi herdenkt zoon Jules twaalf jaar na de crash op Suzuka

3 min ·

Philippe Bianchi mist zijn zoon Jules nog steeds, twaalf jaar na de crash op Suzuka. Vandaag is het precies twaalf jaar geleden dat Jules Bianchi het ongeluk kreeg dat hem uiteindelijk het leven kostte. Zijn vader plaatste op Instagram een foto uit de beginjaren van zijn zoon in de racerij, met een korte tekst. “12 jaar. Ik mis je, het is heel verdrietig, maar we werken elke dag voor je, zodat je nooit vergeten wordt. Ik hou van je”, schrijft hij, zo meldt Crash.net.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Het ongeluk van Jules Bianchi op Suzuka

De Grand Prix van Japan in 2014 werd in de regen gereden. Tyfoon Phanfone naderde het circuit. In ronde 42 van de 53 spinde Adrian Sutil met zijn Sauber van de baan. Hij sloeg in bocht 7 tegen de muur.

Een ronde later verloor Bianchi in zijn Marussia de controle bij het naderen van diezelfde bocht. Daar werd met dubbele gele vlaggen gewaarschuwd. Bianchi reed tegen een takelwagen die bij de auto van Sutil stond en liep ernstig hoofdletsel op.

Hij werd in een kunstmatig coma gehouden. Op 17 juli 2015 overleed hij in een ziekenhuis in Nice. Bianchi was daarmee de eerste coureur die om het leven kwam door een incident in een Formule 1-race sinds Ayrton Senna op Imola in 1994.

Lees ook: De F2 rijdt in 2027 voor het eerst in Istanbul en Mexico-Stad

Eerste punten voor Marussia in Monaco

Bianchi maakte in 2013 zijn Formule 1-debuut bij Marussia. Daarvoor werd hij in 2010 en 2011 derde in het GP2-kampioenschap. In 2012 eindigde hij als tweede in de Formule Renault 3.5. Hij was een junior van Ferrari.

In 2014 scoorde hij zijn eerste punten in de Formule 1. Hij werd negende in de Grand Prix van Monaco. Voor het team waren dat de eerste punten ooit, zowel onder de naam Virgin Racing van 2010 tot 2011 als onder de naam Marussia. Daarna duurde het tot 2016 voor er weer een punt op het bord kwam. Dat gebeurde onder de naam Manor Racing, met Pascal Wehrlein. Aan het eind van dat jaar hield het team op te bestaan.

Lees ook: Formule 1 keert volgens berichtgeving in 2030 terug naar Afrika met een Grand Prix in Rwanda

Veiligheid na Suzuka

Na het ongeluk voerde de Formule 1 meerdere veiligheidsmaatregelen in om een herhaling te voorkomen. Een daarvan was de virtual safety car. Die dwingt coureurs om af te remmen als er gevaar is op de baan, zodat de snelheid bij een incident omlaag gaat.

Het ongeluk gaf ook een duw aan het streven naar meer bescherming van de cockpit. Dat leidde in 2018 tot de halo.

Gestolen kart teruggevonden

Aan het begin van dit jaar werd een kart van Bianchi gestolen uit de werkplaats van zijn vader. Na een oproep op social media voor informatie werd de kart teruggevonden.