Jack Doohan rijdt dit jaar in de European Le Mans Series voor Nielsen Racing. Wat minder bekend was: de Australiër had eerder een aanbod van Ferrari op tafel om in het WEC te rijden in de hypercar category. Dat aanbod sloeg hij af. Daarna liep ook een geplande overstap naar het Japanse Super Formula stuk. Het werd uiteindelijk de ELMS.
Ferrari WEC-aanbod voor Doohan
Afgelopen winter benaderde Ferrari Doohan voor een plek in zijn WEC-lineup voor 2026. Ferrari rijdt met drie 499P hypercars in het World Endurance Championship en is al jaren succesvol in de klasse. De 499P won de afgelopen drie edities van de 24 uur van Le Mans. In 2025 deed het AF Corse-satellietteam dat, met onder anderen voormalig Formule 1-coureur Robert Kubica achter het stuur.
De onderhandelingen tussen Ferrari en Doohan liepen uiteindelijk stuk. Ferrari stelde zijn rijdersopstelling voor 2026 ongewijzigd vast ten opzichte van vorig jaar. Antonio Fuoco, Miguel Molina en Nicklas Nielsen blijven in de nummer 50. Antonio Giovinazzi, Alessandro Pier Guidi en James Calado delen de nummer 51. Kubica rijdt opnieuw in de nummer 83 van AF Corse, samen met Yifei Ye en Phil Hanson.
Jack Doohan ELMS na mislukt Super Formula-avontuur
Na het afketsen van het Ferrari-aanbod had Doohan nog een alternatief. Haas, het team waarbij hij reserverijder is, had een deal in elkaar gezet waarbij Doohan in het Japanse Super Formula zou rijden. Haas-technisch partner Toyota zou dat ondersteunen. Doohan zou dat combineren met zijn reservetaken bij Haas.
Die plannen gingen niet door. Tijdens een test op het circuit van Suzuka had Doohan drie bijna identieke ongelukken. De eerste twee crashes bij de Degner-bochten waren vermoedelijk het gevolg van problemen met de auto zelf. De derde crash volgde doordat Doohan te hard probeerde te rijden om verloren tijd in te halen. Na de test besloot hij af te zien van een samenwerking met het Kondo Racing-team.
Nielsen Racing en een nieuwe start
Doohan maakte deze week bekend dat hij in 2026 rijdt voor Nielsen Racing in de ELMS. Hij deelt een LMP2 Oreca 07 met Roy Nissany en Ed Pearson. Het seizoen begint op 12 april in Barcelona.
Doohan is duidelijk over zijn verwachtingen: “Het is een nieuwe uitdaging waarbij ik nog veel moet leren, maar ik ben ervan overtuigd dat we met zo’n sterk team snel op snelheid komen. Met Roy Nissany en Ed Pearson hebben we een goede mix van ervaring en honger. De Oreca 07 is een heel andere uitdaging en ik kan niet wachten om te beginnen.”
De LMP2-auto vraagt een andere rijstijl dan een Formule 1-auto. Langere stints, samenwerking met teamgenoten en racemanagemement over meerdere uren spelen een grotere rol. Het is voor Doohan een duidelijke stap buiten zijn comfortzone. Ook Lance Stroll zoekt zijn uitdaging buiten de Formule 1 dit voorjaar, met zijn GT3-debuut op Paul Ricard.
Toekomst bij Haas in beeld
Doohan reed zeven keer voor Alpine in de Formule 1, verspreid over de seizoenen 2024 en 2025. Na de Grand Prix van Miami vorig jaar verloor hij zijn racezitje aan Franco Colapinto. Hij bleef aan als reserverijder bij Alpine, maar vertrok eind 2025 bij het team.
Haas bevestigde in februari dit jaar dat Doohan hun reserverijder wordt voor het F1-seizoen 2026. Het team beschikt daarnaast ook over Ryo Hirakawa als reserve. Haas staat momenteel vierde in de constructeursstand. De huidige rijders Oliver Bearman en Esteban Ocon lopen naar verluidt eind dit jaar uit contract. Dat maakt Doohan een serieuze kandidaat voor een terugkeer op de F1-grid in 2027, mits hij zijn vorm vindt in de ELMS.
