Na Danica Patrick nu ook Rachel Brookes weg bij Sky Sports F1

3 min ·

Ze was er altijd. Op de grid, in de pitlane, voor de deur van het motorhome. Maar Rachel Brookes is niet langer onderdeel van het Sky Sports F1-team. Ze maakte haar vertrek bekend via een bericht op X, zonder veel poespas maar met een veelzeggende toevoeging: F1 heeft nog steeds haar hart, en ze blijft betrokken bij de sport.

“Na vele jaren bij Sky ga ik verder naar spannende nieuwe projecten en kijk ik uit naar wat er nu gaat komen. Ik heb het Sky F1-team verlaten, maar F1 heeft nog steeds mijn hart, dus ik zal er nog steeds bij betrokken zijn. Ik houd jullie op de hoogte en in de tussentijd: tot ziens op Silverstone!”

Lees ook: Stella legt uit waarom McLaren naar het Internationaal Hof van Beroep stapt om Monaco-uitslag

Tweede vertrek bij Sky F1 dit seizoen

Brookes is niet de eerste bekende naam die Sky F1 dit jaar verlaat. Danica Patrick kondigde haar exit al aan op de avond vóór het nieuwe seizoen in maart. Nu, op 24 juni, volgt Brookes. Twee vertrekken in één seizoen bij een ploeg die al jaren met grotendeels dezelfde kern werkt — dat valt op.

Brookes was jarenlang een vast gezicht in de F1-paddock. Zij was degene die coureurs en teambazen opving voor en na sessies, die de lastige vragen stelde in een omgeving waar iedereen op zijn woorden let. Haar werk vormde het menselijke gezicht van een uitzending die verder vooral draait op technische analyse en commentaar.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Wat haar nieuwe rol wordt, is nog onduidelijk

Over haar volgende stap heeft Brookes nog niets concreets gezegd. Alleen dat er nieuwe projecten aankomen en dat details volgen. De vermelding van Silverstone suggereert dat ze op de Britse Grand Prix al in een nieuwe hoedanigheid opduikt. Of dat als freelancer, voor een andere zender of in een heel andere rol is, blijft vooralsnog gissen.

Bij Sky Sports blijft de rest van het bekende team intact. David Croft en Martin Brundle vormen de commentaarbasis, Simon Lazenby presenteert, Ted Kravitz doet zijn notebook, en namen als Nico Rosberg, Jenson Button en Karun Chandhok vullen de analyseplekken in. De uitzendingen gaan door zoals gewend, alleen zonder Brookes achter de microfoon.

Lees ook: Red Bull wacht voor Monza op cruciale ADUO-beslissing van de FIA

Haar vertrek markeert het einde van een lange periode bij één werkgever, maar het is geen afscheid van de sport. Dat ze uitdrukkelijk aangeeft betrokken te blijven, klinkt als meer dan een beleefde afsluiter. De vraag is alleen in welke gedaante ze terugkeert en of de fans haar straks op een plek zien waar ze haar eigenlijk niet hadden verwacht.