De Formule 1 is terug na een week rust. Dit weekend staat de Grand Prix van Canada op het programma, een sprintweekend op het Circuit Gilles Villeneuve in Montreal. Andrea Kimi Antonelli rijdt als leider van het kampioenschap naar Canada, terwijl Max Verstappen rechtstreeks vanuit Duitsland afreist na zijn debuut in de 24 uur van de Nürburgring.

Foto: Red Bull Content Pool
Tijdschema GP Canada 2026: alle starttijden voor het sprintweekend in Montreal
Een lange pauze eindigt in Montreal
Na de Grand Prix van Japan eind maart was het wekenlang relatief rustig. Alleen in Miami werd er tussentijds geracet. Dit weekend begint in Canada een reeks van zeven Grands Prix in twee maanden tijd. De Formule 1 kalender staat de komende periode vol, en Canada is het startschot.
Antonelli is dit seizoen op stoom. De Italiaan van Mercedes pakte drie keer pole position en won drie Grands Prix op rij. In de WK-stand heeft hij 20 punten voorsprong op zijn teamgenoot George Russell. Uitgerekend Russell won vorig jaar in Montreal. Die herinneringen zullen bij de Brit niet ver weg zijn.
Verstappen komt rechtstreeks uit Duitsland
Verstappen beleefde afgelopen weekend een bijzonder avontuur op de Nürburgring. Hij debuteerde in de 24 uur van de Nürburgring samen met Daniel Juncadella, Jules Gounon en Lucas Auer, in een Mercedes-AMG GT3 van zijn eigen team Verstappen Racing. Het team reed lang mee voor de topposities, maar liep in de slotfase vast door technische problemen. Het uiteindelijke resultaat was teleurstellend. Wie meer wil weten over hoe dat weekend verliep, kan de uitslag van de 24 uur van de Nürburgring terugvinden.
Nu richt Verstappen zijn blik op Canada. In de Formule 1 wacht hem zijn vijfde raceweekend van 2026, en nog altijd wacht hij op zijn eerste zege van het seizoen.
Red Bull verwacht niet veel uit Canada
Pierre Waché, de technisch directeur van Red Bull Racing, sprak na Miami zijn teleurstelling uit over de eindklassering in de Verenigde Staten. Volgens hem weerspiegelde het resultaat niet de echte snelheid van de RB22. “Ik denk dat de uitslag in Miami onze echte snelheid niet weerspiegelt”, zei Waché. Red Bull bracht in Miami al een flinke update, waaronder de zogenoemde Macarena-vleugel. Voor Canada staat slechts een kleine stap gepland. Waché gaf aan dat het team nog even moet afwachten hoe alles zich ontwikkelt.
Sprintweekend: weinig tijd voor aanpassingen
Canada is dit jaar een sprintweekend. Dat betekent dat er slechts één vrije training is, op vrijdag. Direct daarna volgt de sprintkwalificatie. Teams hebben nauwelijks tijd om de auto af te stellen op het circuit, wat kan leiden tot verrassingen. De sprintrace op zaterdag telt mee voor het kampioenschap en levert extra punten op.
Tijdschema GP Canada 2026
Hieronder staan alle starttijden voor het raceweekend in Montreal, vermeld in Nederlandse tijd (CEST).
| Datum | Sessie | Nederlandse tijd |
|---|---|---|
| Vrijdag 22 mei | Eerste vrije training | 18:00 – 19:30 |
| Vrijdag 22 mei | Sprintkwalificatie | 22:30 – 23:14 |
| Zaterdag 23 mei | Sprintrace | 18:00 – 19:00 |
| Zaterdag 23 mei | Kwalificatie | 22:00 – 23:00 |
| Zondag 24 mei | GP van Canada | 22:00 |
De Grand Prix van Canada telt 70 ronden op het 4,361 kilometer lange Circuit Gilles Villeneuve. De totale raceafstand bedraagt 305,27 kilometer. Rond 23:30 uur Nederlandse tijd is duidelijk wie er gewonnen heeft, als er geen lange onderbrekingen zijn. De sprintrace op zaterdag telt 23 ronden en beslaat 100,303 kilometer.