Alexander Albon krijgt tijdstraf voor te hard rijden in de pitstraat Abu Dhabi

1 min ·

De stewards van de FIA hebben Alexander Albon een straf opgelegd. De coureur van Atlassian Williams Racing reed 80,1 kilometer per uur in de pitstraat. De maximale snelheid was 80 kilometer per uur.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Albon overschreed de limiet met 0,1 kilometer per uur. Dit gebeurde om 17:53 uur tijdens de race. De stewards ontvingen een melding van de wedstrijdleider.

De coureur kreeg een tijdstraf van vijf seconden. Deze straf staat vast in het sportreglement van de Formule 1. De stewards hebben geen andere keuze bij deze overtreding.

Het document vermeldt een schending van artikel 34.7 van de FIA Formule 1 sportreglementen. De stewards waren Garry Connelly, Mathieu Remmerie, Derek Warwick en Mohammed Al Hashmi.

Williams Racing kan tegen deze beslissing in beroep gaan. Dit moet gebeuren volgens artikel 15 van de FIA International Sporting Code. Het team heeft een bepaalde tijd om dit te doen.

De stewards benadrukken dat ze hun beslissingen onafhankelijk nemen. Ze kijken alleen naar de regels en het bewijs.

Bekijk hier het officiële FIA document