Mercedes vraagt Right of Review aan na sanctie Grand Prix van Monaco

2 min · Door
Voeg F1Head toe als voorkeursbron op Google

De stewards hebben op 17 juni 2026 om 15:30 uur een oproep uitgestuurd naar de teammanager van Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team. De oproep gaat over een verzoek voor een Right of Review. Mercedes diende dit verzoek in op vrijdag 12 juni 2026.

Advertentie

Het verzoek heeft betrekking op de zesde ronde van het wereldkampioenschap, de Grand Prix van Monaco. Het gaat specifiek om een beslissing over Document 99. Deze beslissing betrof een overtreding van artikel B1.6.3a van de FIA F1 Regulations. De overtreding had betrekking op auto nummer 10.

De teamvertegenwoordiger moet op zaterdag 20 juni 2026 om 09:00 uur CEST verschijnen bij de stewards. De hoorzitting vindt plaats via een videoverbinding. De details hiervan worden via een aparte communicatie verstrekt.

De hoorzitting bestaat uit twee delen. In het eerste deel beoordelen de stewards of het verzoek toelaatbaar is. Vervolgens bepalen ze of er een “significant en relevant nieuw element” bestaat. Dit element moet niet beschikbaar zijn geweest tijdens de oorspronkelijke beslissing. Als de stewards dit vaststellen volgens artikel 14.3 van de FIA International Sporting Code, volgt een tweede deel van de hoorzitting. Dit tweede deel vindt plaats kort na het eerste deel.

Andere betrokken partijen kunnen toestemming vragen om aanwezig te zijn bij de hoorzitting. De stewards die de zaak behandelen zijn Garry Connelly, Tanja Geilhausen, Derek Warwick en Jean-François Calmes.

Lees hier het volledige officiële FIA document

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app