FIA

Sainz krijgt oproep van stewards na incident met Lawson in Austin

1 min lezen
Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Het onderzoek gaat over een incident in bocht 15. Sainz in auto nummer 55 zou een botsing hebben veroorzaakt met auto nummer 12. Dit gebeurde om 14:13 uur tijdens de race.

De stewards verdenken Sainz van een overtreding van Appendix L, Chapter IV, Article 2 d) van de International Sporting Code. Dit artikel gaat over het veroorzaken van een botsing met een andere auto.

Auto nummer 12 wordt bestuurd door Liam Lawson. De exacte toedracht van het incident wordt onderzocht door de stewards. Sainz moet samen met een teamvertegenwoordiger van Williams verschijnen.

De oproep werd om 15:28 uur uitgegeven op 19 oktober 2025. De stewards die het onderzoek leiden zijn Felix Holter, Matthew Selley, Enrique Bernoldi en Steve Pence.

Het officiële document van de FIA is hier te bekijken.