Honda ontkent dat de turbo van Alonso in Singapore kapot was. Na de race zei Alonso tegen de Spaanse krant AS nog het tegenovergestelde: “De turbo van gisteren was kapot en moest hoe dan ook worden vervangen.” Chief engineer Shintaro Orihara van Honda legt het anders uit.
“Het was niet kapot”, zei Orihara aan het eind van het raceweekend tegenover de media. “Maar we hebben besloten het onderdeel te vervangen op basis van de feedback van Fernando. In de data hebben we nog niets gezien. Maar de coureur is de beste sensor, dus we hebben de unit vervangen op basis van zijn opmerking.”
Waarom de turbo van Alonso toch werd vervangen
Aston Martin verving voor de Grand Prix van Singapore onderdelen van de motor in beide auto’s. De wissel gebeurde onder parc fermé-omstandigheden. Daardoor startten Alonso en Stroll vanuit de pit lane.
Honda maakte al voor de race bekend dat het de power unit in de auto van Alonso verving na zijn klacht over vermogensverlies. Volgens Orihara ging het bij de turbo om een besluit op basis van wat Alonso in de auto voelde. De data van Honda lieten geen fout zien.
Lees ook: Verstappen rijdt zaterdag de GT World Challenge op Portimão, zo kijk je live mee
Nieuw probleem met de energie-inzet
De nieuwe turbo loste de problemen van Alonso niet op. Tijdens de race kreeg hij last van de energie-inzet van zijn motor. Alonso finishte als zestiende. Over de teamradio klonk hij tijdens de race: “Haha. Energie. Wat een belachelijke motor.”
Na afloop legde hij uit wat er misging. “Veel problemen met de energie-inzet in de race: die kwam niet op de juiste plek op het juiste moment, vooral na de virtual safety cars. We hebben veel plekken en veel terrein verloren door het gebrek aan inzet. Dus ja, daar moeten we naar kijken.”
Orihara kreeg daar een vraag over. Hij wees op de manier waarop het reglement energie behandelt. “Een lastig punt op dit type circuit onder dit reglement is de energie: in elke bocht is het teruggewonnen vermogen anders”, zei hij. Honda moet daarnaast afstellen op rijdbaarheid en op boost tijdens het volgen van een andere auto.
“Ik denk dat een andere fabrikant probeert de beste rijdbaarheid en boost tijdens het volgen te krijgen”, zei Orihara. “Het prestatieverschil komt dus niet alleen uit het vermogen zelf, maar ook uit energiemanagement, rijdbaarheid en boost tijdens het volgen. Het is een heel ingewikkeld reglement.”
Honda gaat de data uitpluizen
Orihara noemde het motorvermogen eerder al het grootste verschil met Mercedes.
Alonso scoorde dit seizoen alle 7 punten van Aston Martin. Het team staat daarmee tiende in de constructeursstand. Stroll stond na de race van Singapore nog op 0 punten.
Honda onderzoekt de zorgen van Alonso verder voor de Grand Prix van de Verenigde Staten. Het merk bekijkt alle data op zijn basis in Sakura. “We hebben gelukkig twee weken, dus we gaan alles nalopen om zeker te weten dat ons onderdeel goed werkt”, zei Orihara.