Max Verstappen wint de GP Singapore, op het enige circuit waar hij nog nooit had gewonnen. Hij startte vanaf pole position en kwam na de laatste ronde zeven seconden voor Charles Leclerc over de streep. Kimi Antonelli werd derde.
Voor Verstappen was Marina Bay het enige circuit op de kalender zonder zege. Dat is sinds zondag verleden tijd. Hij begon de race op soft banden en hield de leiding in bocht 1, ondanks een snelle start van Leclerc. Daarmee was zijn pole, de eerste die hij op dit circuit pakte, ook meteen omgezet in de overwinning.
Verstappen houdt de leiding in bocht 1
Verstappen stond op pole position, naast hem Leclerc. Beiden stonden op de soft banden. Verstappen pakte zaterdag pole voor Leclerc en Lewis Hamilton. Hamilton begon als derde op de medium banden. Achter hem stonden Antonelli en de twee McLaren-coureurs, allemaal op soft.
Lees ook: Mercedes lost remprobleem bij Antonelli op vlak voor de opwarmronde in Singapore
Leclerc kwam goed weg, maar Verstappen duwde zich door bocht 1 aan de leiding. Alle coureurs kwamen zonder problemen door de openingsronde. Leclerc zat daarna met Overtake Mode bijna op de achtervleugel van Verstappen, terwijl Antonelli Hamilton onder druk zette om de derde plek. Het zestal aan kop liep geleidelijk weg bij Liam Lawson. Oliver Bearman en Esteban Ocon streden in de eerste ronden wiel aan wiel om de positie van beste Haas-coureur: eerst lag Bearman voor, daarna Ocon, daarna weer Bearman.
George Russell begon de race na een gridstraf voor een nieuwe power unit ver achter in het veld. Op ronde 31 kwam hij voor het eerst in de punten, toen Pierre Gasly naar de pit ging en Russell naar de tiende plek schoof.
Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app
Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.
Uitvallers en twee keer een Virtual Safety Car
Gabriel Bortoleto zette zijn Audi op ronde 8 stil bij de pit exit met een versnellingsbakprobleem. De Virtual Safety Car (VSC) kwam uit terwijl de marshals de auto naar de pit lane duwden. De achterremmen van de Audi rookten, waarna de auto vlam vatte. De marshals bluste het vuur en de pit lane ging even dicht.
Franco Colapinto reed kort daarna de verkeerde kant op in een escape road. Hij kwam weer op gang, maar stond kort daarna opnieuw stil. Alpine meldde een vermoedelijk probleem met de aandrijflijn. Op ronde 39 volgde een tweede VSC, nadat de race van Lance Stroll was geëindigd. Leclerc, Antonelli en Russell gingen onder die VSC naar binnen. Russell kwam als tiende weer op de baan, omdat de VSC eindigde terwijl hij de pit lane in draaide en hij daardoor tijd verloor.
Lees ook: Hadjar, Alonso en Stroll starten de GP van Singapore vanuit de pit lane
Strategie: Ferrari en Mercedes zoeken de aanval
Aan kop liep Verstappen na enkele ronden 1,5 seconde voor op Leclerc, met Hamilton nog eens drie seconden daarachter en Antonelli vlak achter hem. Bij McLaren was het gesprek vooral tactisch: Norris kreeg een vraag over de “strategievergadering” en of zijn idee nog altijd het beste was. Piastri kreeg te horen of hij de auto’s voor hem met een undercut kon pakken. Hij antwoordde dat zijn tempo “sterk” was.
Hamilton kreeg van Ferrari het bericht: “Voor Plan C moeten we het tempo omhoog brengen.” Hij ging daarna als eerste van de kopgroep naar binnen en wisselde medium voor soft, zo meldt PlanetF1. Hij kwam achter Lawson uit de pit, maar haalde hem snel in en lag zesde. Antonelli volgde op ronde 26 en nam opnieuw medium banden, waardoor hij nog een tweede keer moest stoppen. Leclerc kwam daarna binnen en ruilde soft voor medium.
Verstappen en Norris stopten op ronde 33. Verstappen kwam eruit met nog altijd 1,6 seconde voorsprong op Piastri, die als tweede lag. Piastri stopte een ronde later, maar een trage rechterachterband kostte hem tijd en hij kwam zeven seconden achter Norris de baan op. Later moest hij nogmaals naar binnen, omdat hij een langzame lekke band had.
Met nog twintig ronden te gaan leidde Verstappen met 8,5 seconde voorsprong op Hamilton. Leclerc lag zeven seconden achter zijn teamgenoot, met Norris, Antonelli en Piastri daarachter. Antonelli klaagde op de radio over “geen remmen”. Voor de race hadden de Mercedes-monteurs nog de sensor van de voorrem op zijn W17 vervangen, omdat er geen telemetrie was tijdens zijn outlaps.
Slotfase: Leclerc passeert Hamilton, Antonelli pakt het podium
Leclerc liep in drie ronden zes seconden in op Hamilton en zat een ronde later al op zijn achterbumper. “Laten we geen tijd verliezen”, zei hij tegen Ferrari. Kort daarna ging hij langs zijn teamgenoot. Binnen een ronde had hij een seconde voorsprong, al lag hij op dat moment met nog vijftien ronden te gaan zo’n vijftien seconden achter Verstappen. Hamilton had voor de race aangegeven dat hij met Leclerc wilde samenwerken tegen Verstappen.
Norris en Antonelli kwamen intussen steeds dichter bij Hamilton. Antonelli ging opnieuw over de witte lijn. Met nog tien ronden zaten beiden op de achtervleugel van Hamilton. “Ik verlies deze banden”, klaagde Hamilton. Norris viel aan, Hamilton ging wijd en Norris’ banden raakten vuil. Daar profiteerde Antonelli van: hij ging langs Hamilton naar de derde plek. Norris kwam ook voorbij de Ferrari.
Antonelli liep direct weg bij Norris. Daarmee ontliep hij een mogelijke tijdstraf van vijf seconden voor track limits. Zijn engineer Peter Bonnington herinnerde hem er op de radio nog aan: “Track limits, track limits, track limits.” Piastri kwam op de voorlaatste ronde bij Hamilton en ging in de slotronde langs.
Hadjar pakte in de slotfase nog een punt. Hij haalde Gasly laat in de race in en nam daarmee de tiende plek.
Uitslag GP Singapore
| Pos | Coureur | Team | Verschil |
|---|---|---|---|
| 1 | Max Verstappen | Red Bull | Winnaar |
| 2 | Charles Leclerc | Ferrari | +7,3 |
| 3 | Kimi Antonelli | Mercedes | +24,5 |
| 4 | Lando Norris | McLaren | +40,5 |
| 5 | Oscar Piastri | McLaren | +49,6 |
| 6 | Lewis Hamilton | Ferrari | +53,1 |
| 7 | Liam Lawson | Racing Bulls | +81,6 |
| 8 | Nico Hulkenberg | Audi | +83,3 |
| 9 | George Russell | Mercedes | +84,6 |
| 10 | Isack Hadjar | Red Bull | +90,8 |