Brundle onthult: Hamilton heeft eenzijdige optie in Ferrari-contract voor 2028

Foto: Ferrari

Brundle onthult: Hamilton heeft eenzijdige optie in Ferrari-contract voor 2028

3 min · Door

Lewis Hamilton heeft niet alleen een contract bij Ferrari tot eind 2027, maar beschikt ook over een eenzijdige optie voor het seizoen 2028. Dat beweert Martin Brundle, die de clausule omschreef tijdens de Grand Prix van Canada. De optie ligt volledig in Hamiltons handen: hij beslist zelf of hij ze activeert.

Hamilton optie Ferrari 2028: wat Brundle zegt

Brundle deed zijn uitspraken op Sky Sports F1, kort nadat Hamilton tijdens de mediadag in Montreal zijn critici direct had aangesproken. Hamilton was stellig: hij stopt niet en iedereen kan er maar aan wennen. Volgens Brundle heeft Hamilton de middelen om die woorden kracht bij te zetten.

“Mijn begrip is dat Lewis een eenzijdige optie in zijn voordeel heeft voor 2028, als hij bij Ferrari wil blijven”, aldus Brundle. “Er zijn een paar mensen die zeggen dat hij moet stoppen, dat hij weg moet. Dát is waar hij op reageert.”

Tot nu toe was alleen bekend dat Hamiltons deal een optie voor 2027 bevatte. Dat het contract mogelijk ook een verlengingsmogelijkheid voor 2028 insluit, was niet eerder naar buiten gekomen. Als Brundles informatie klopt, kan Hamilton tot en met 2028 bij de Scuderia rijden, vier seizoenen in totaal.

Een coureur die er weer van geniet

Brundle ziet ook een Hamilton die er duidelijk beter bij zit dan vorig jaar, toen de Brit zichzelf regelmatig publiekelijk bekritiseerde na teleurstellende prestaties. Dat beeld is gekanteld. Hamilton pakte in China zijn eerste podium voor Ferrari en oogt meer op zijn gemak in de huidige generatie auto’s.

“Hij geniet zeker meer van deze auto’s dan van de ground effect-auto’s die we vier seizoenen hadden”, zei Brundle. “Hij ziet er comfortabeler uit, gelukkiger. Er zit zeker meer veer in zijn stap dan we een jaar of twee geleden zagen.”

Aan de andere kant van de garage staat Charles Leclerc, die volgens Brundle ook in vorm is. Ferrari heeft daarmee twee coureurs die aan het begin van een nieuw reglementstijdperk allebei aanspraak maken op resultaten. Eerder analyseerden we al Brundles verwachtingen over Hamiltons winkansen dit seizoen.

De bredere betekenis voor Ferrari

Als Hamilton de optie voor 2028 verzilvert, heeft dat gevolgen voor wie er daarna bij Ferrari rijdt. Oliver Bearman wordt al langer gezien als een kandidaat voor een zitje bij de Scuderia, al rijdt hij momenteel zijn tweede seizoen bij Haas. Jamie Chadwick reageerde nuchter op Hamiltons aankondiging: “Voor Lewis Hamilton-fans is dit goed nieuws. Ollie Bearman-fans zijn waarschijnlijk wat minder blij om dit te horen.”

Brundle plaatst Hamiltons houding in een breder kader. Formule 1 is het middelpunt van zijn professionele bestaan, en daar omheen bouwt hij zijn leven. “Lewis doet dat zo goed, alles verweven met het coureurschap. Zijn modeboetiek, zijn liefdadigheidsstichting. Lewis zit op een goede plek. Hij stapt daar niet vrijwillig uit, tenzij het echt niet anders kan.”

Terwijl sommige analisten eerder nog rekening hielden met een pensioenaankondiging op Silverstone, lijkt die gedachte na de uitspraken in Montreal en de informatie van Brundle verder weg dan ooit.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app