Horner onthult: 90 procent focus nu op 2026

Foto: Red Bull Content Pool

Horner onthult: 90 procent focus nu op 2026

2 min

Red Bull Racing verlegt het grootste deel van hun aandacht naar de ontwikkeling van de auto voor 2026. Teambaas Christian Horner gaf aan dat 90 procent van de focus nu al ligt op het ontwikkelen van de nieuwe bolide voor Max Verstappen en zijn teamgenoot. Deze verschuiving komt na een teleurstellend seizoen waarin McLaren de bovenhand heeft genomen in het kampioenschap.

Dominantie verschoven naar McLaren

Na een moeilijk einde van 2024 hoopte Red Bull dit jaar weer de leiding te nemen in de Formule 1. De realiteit bleek anders. McLaren ontwikkelde zich tot het te kloppen team en won tot nu toe negen van de twaalf races. Oscar Piastri en Lando Norris toonden met hun overwinningen aan dat het team uit Woking momenteel de snelste auto heeft.

Max Verstappen wist in deze periode slechts twee overwinningen te behalen, in Japan en Imola. De derde niet-McLaren overwinning ging naar George Russell, die in zijn Mercedes de Grand Prix van Canada op zijn naam schreef.

Nieuwe reglementen op komst

De verschuiving van focus komt op een strategisch moment. In 2026 gaan volledig nieuwe reglementen in, zowel op technisch als motorisch vlak. Dit biedt teams de kans om de hiërarchie te doorbreken.

“Er gaan nog steeds de laatste stukjes van de auto van 2025 doorheen de windtunnel,” legde Horner uit aan RacingNews365. “Maar natuurlijk ligt 90 procent van de focus nu op 2026.”

Eigen krachtbron in ontwikkeling

Voor Red Bull betekent 2026 een historisch moment. Het team ontwikkelt voor het eerst in hun bestaan een eigen krachtbron, in samenwerking met Ford. Dit project vraagt veel aandacht en middelen van de renstal.

Op de vraag of er in de komende races nog nieuwe onderdelen of upgrades worden meegenomen, bleef Horner kort: “Mogelijk.” Dit antwoord bevestigt de indruk dat Red Bull het huidige seizoen niet volledig opgeeft, maar de prioriteiten duidelijk heeft verlegd.

De focus op 2026 is begrijpelijk gezien de huidige prestatiekloof met McLaren. Door nu al te investeren in de toekomst hoopt Red Bull met Verstappen weer terug te keren naar de dominante positie die ze in voorgaande jaren genoten.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app