Foto: Zuma Press

Mercedes neemt oude onderdelen mee naar Singapore voor vergelijking met de upgrade

4 min ·

Mercedes neemt oude onderdelen mee naar Singapore om de nieuwe upgrade er direct mee te vergelijken. Het team test dit weekend op de W17 zowel het nieuwe aeropakket als de vorige specificatie. Zo wil het weten of de update uit Maleisië de auto sneller heeft gemaakt, of juist niet.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Wolff legt uit waarom, zo meldt The Race. “We hebben meerdere punten gevonden die we verder moeten onderzoeken, maar de Formule 1 biedt geen simpele antwoorden en we hebben meer bewijs nodig voordat we harde conclusies trekken”, zegt de teambaas. “Singapore geeft ons meteen de kans om dat werk voort te zetten. De kenmerken van het circuit zijn heel anders en dat helpt ons een duidelijker beeld te krijgen van waar we staan.”

Mercedes twijfelt over de upgrade

Mercedes kwam naar de Grand Prix van Bahrein in Maleisië in de verwachting dat de nieuwe ontwikkelstap het team aan kop van het veld zou brengen. Het team rekende op een winst van 0,3 seconde. Die winst kwam er niet. Wolff schat in dat de W17 juist tot een halve seconde aan prestaties heeft ingeleverd.

Lees ook: Williams-teambaas Vowles legt uit waarom de ramp van 2026 zich niet herhaalt

Max Verstappen profiteerde. Hij pakte zijn eerste pole position en zijn eerste zege van het seizoen voor Red Bull.

Na de race ging Mercedes de data in. De vraag was of het verlies helemaal aan het aeropakket lag, of ook aan het ruwe wegdek van Sepang. Die analyse leverde geen sluitend antwoord op, maar wees wel gebieden aan waar het team de auto beter moet begrijpen. Antonelli zei na afloop al dat Mercedes niet weet of de upgrade de W17 sneller of langzamer heeft gemaakt.

Vice-teambaas Bradley Lord noemde in een debrief van Mercedes drie factoren die samen een rol kunnen hebben gespeeld. “De combinatie van de update, de baantemperatuur en het wegdek zorgde mogelijk voor een wisselwerking, een geheel aan gedragingen, waardoor de auto niet in zijn vertrouwde toestand zat”, zei hij. Dat maakte het probleem met de bandentemperaturen volgens hem nog groter. “Dat is niet makkelijk uit te zoeken.”

Lord sprak van “een soort 3D-probleem”. Mercedes moet volgens hem vaststellen of de update goed werkt en of de ontwikkeling de juiste kant op gaat, “niet alleen voor de auto van dit jaar, maar ook voor die van volgend jaar”. Dat werk loopt in de fabriek en ook in Singapore. “Om precies vast te stellen wat het plan is voor de komende dagen en het raceweekend in Singapore”, aldus Lord.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Russell start achteraan

Mercedes heeft nog een tweede probleem. George Russell krijgt een gridstraf voor een nieuwe motor, nadat zijn power unit in de slotfase van de race in Maleisië defect raakte. Door die wissel start hij achteraan op de grid, op een circuit waar inhalen berucht lastig is. Wolff bood Russell na de uitvalbeurt al zijn excuses aan.

“Dat is extra frustrerend, gezien hoe hij vorig weekend reed en het resultaat waar hij om had moeten strijden”, zegt Wolff. “Helaas horen dit soort dingen bij de sport. We willen hem nu de best mogelijke auto en kansen geven om zich terug te vechten door het veld.”

Russell staat tweede in het WK met 236 punten. Teamgenoot Antonelli leidt met 320 punten, een voorsprong van 84 punten.

Lees ook: Stella steunt de Formule 1 ondanks de kritiek van coureurs op de power units

Eén training voor de sprint-kwalificatie

Het testprogramma heeft weinig tijd. Singapore is een sprintweekend en dat betekent dat er maar één vrije training is. Mercedes heeft niet bevestigd of de vergelijking tussen de pakketten alleen in die training plaatsvindt of ook daarna doorloopt. Wolff zegt over de aanpak: “Daarom evalueren we gedurende het weekend zowel het nieuwste updatepakket als onze vorige specificatie, zodat we precies begrijpen welke kant we op moeten.”

De Grand Prix van Singapore begint vrijdag 9 oktober met de training om 10:30 Nederlandse tijd. De sprint-kwalificatie volgt dezelfde dag om 14:30. Op zaterdag 10 oktober staat de sprintrace om 11:00 op het programma en de kwalificatie om 15:00. De race is zondag 11 oktober om 14:00.