Foto: Zuma Press

Wolff geeft het toe: ‘Wij hebben George in de steek gelaten’

3 min ·

Toto Wolff biedt George Russell zijn excuses aan. In een verklaring van Mercedes, die PlanetF1 publiceerde, schrijft de teambaas: “George reed een uitstekende race en lag op koers voor een sterk resultaat, maar wij hebben hem in de steek gelaten.” Russell zette zijn W17 in de slotfase van de Grand Prix van Bahrein in Maleisië stil op Sepang, met een probleem aan de power unit.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Wolff over het slechtste weekend van het seizoen

Wolff laat in de verklaring weinig ruimte voor uitvluchten. “Dit was ons slechtste weekend van het seizoen”, schrijft hij. “Het doet pijn, en ik voel me ontzettend rot voor George en iedereen in het team.”

Hij wijst ook op een patroon. “De realiteit is dat dit dit jaar te vaak is gebeurd, en dat is niet acceptabel.” Over de prestaties in Maleisië zegt hij: “We waren niet snel genoeg en we waren niet betrouwbaar genoeg. Dat is de waarheid.”

Voor zijn coureurs heeft Wolff wel lof. “Beide coureurs bleven vechten, bleven gefocust en haalden alles uit de auto wat erin zat. George verloor zonder eigen schuld. Kimi deed het heel goed en verdiende zijn podium.” Antonelli eindigde als tweede, achter Max Verstappen, die zijn eerste zege van het jaar pakte.

Lees ook: Alonso noemt het terugzetten van de grid na de rode vlag in de GP van Bahrein ‘100% oneerlijk’

Russell verliest opnieuw terrein

Russell viel in ronde 51 van 55 uit. Het is zijn tweede uitvalbeurt dit seizoen door de power unit en zijn derde in totaal. In de WK-stand staat hij nu op 236 punten. Antonelli heeft er 320, een voorsprong van 84.

Ook Antonelli kreeg dit jaar met betrouwbaarheidsproblemen te maken. Een defect kostte hem een mogelijke zege in Barcelona, en een ander probleem nam hem de overwinning op Silverstone af.

Het moment deed denken aan 2016. Toen liet de motor van Lewis Hamilton het in de Grand Prix van Maleisië begeven. Ook toen leverde de uitval zijn teamgenoot in het kampioenschap een grote voorsprong op.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Te weinig snelheid, en daarna ook pech

De pech kwam niet uit het niets. In de kwalificatie op zaterdag werd Antonelli vierde. Wolff zei toen al dat hij niet begreep waarom Mercedes zo langzaam was.

Direct na de race klonk hij nog scherper. “Ik baal enorm en zit niet lekker in mijn vel”, zei Wolff. “We hadden niet de snelheid waar we op hoopten, dus er is veel huiswerk te doen om te herstellen. Dat gaat ons vast lukken.”

Ook het verloop van de race viel verkeerd. Mercedes dacht een voorsprong te hebben opgebouwd, maar er kwamen één Virtual Safety Car en twee safety cars. “Je kunt niet meer pech hebben”, zei Wolff. Hadden Hamilton en Charles Leclerc op intermediates gestart in plaats van op slicks, dan hadden ze waarschijnlijk met één of beide Mercedessen om het podium gevochten. Hamilton werd uiteindelijk derde.

Lees ook: Verstappen vertelt wat zijn zege voor vader Jos betekende

Wat Mercedes nu wil doen

Wolff kondigt in de verklaring een onderzoek aan. “We moeten precies begrijpen wat er dit weekend is gebeurd. We presteerden minder goed dan onze naaste concurrenten en dan in de recente races. We pakken dat aan met onze gebruikelijke focus en laten ons leiden door de data.”

De tijd is kort. “We hebben niet veel dagen voordat we weer op de baan staan, maar we zijn vastbesloten om volgende week in Singapore beter te presteren.”

De uitvallen blijven volgens Wolff het grootste punt van zorg, ook voor de resterende zeven races. “Een kampioenschap draait snel tegen je of in je voordeel als je uitvalt, en daarom kan dit niet doorgaan.”