Fred Vasseur heeft zich uitgesproken over de samenwerking met Lewis Hamilton. De Ferrari-teambaas benadrukt dat het vertrouwen tussen beide partijen intact is gebleven, ondanks een seizoen dat tot nu toe niet aan de verwachtingen voldoet. Hamilton wacht nog altijd op zijn eerste podium in het rood.

Foto: Ferrari
Vasseur spreekt zich uit over documenten die Hamilton naar Ferrari stuurde
Ferrari enige topteam zonder zege
Het seizoen verloopt anders dan Hamilton had gehoopt na zijn overstap van Mercedes. Ferrari heeft dit jaar nog geen Grand Prix gewonnen. Van de vier topteams is het de enige renstal die nog geen overwinning heeft geboekt. Hamilton staat zesde in het kampioenschap en heeft een achterstand van 48 punten op zijn teamgenoot Charles Leclerc.
China als hoogtepunt
De beste prestatie van Hamilton kwam in China. Daar pakte hij de pole position voor de sprintrace en won hij ook die race. Het bleef echter bij dat ene succes. Leclerc is over het algemeen sneller geweest dan de zevenvoudig wereldkampioen. Hamilton richt zich daarom vooral op 2026, wanneer nieuwe technische reglementen van kracht worden.
Verwachtingen temperen na enthousiaste start
Vasseur keek terug op het begin van de samenwerking. “Lewis kwam met hoge verwachtingen en motivatie en alles,” vertelde hij aan The Athletic. “Ik denk dat het met Lewis in het begin… in het Frans zeggen we ’tout neuf’ – alles mooi, alles nieuw. En we moesten kalmeren.”
De Ferrari-teambaas erkende ook dat Mercedes op sommige gebieden beter presteert. “Mercedes heeft enkele dingen die ze beter doen, en wij doen andere dingen beter,” zei Vasseur.
Verbetering vanaf Barcelona
Volgens Vasseur kwam er rond Barcelona een kentering. “Ik zou zeggen dat hij rond Barcelona sterk terugkwam,” legde hij uit. “Hij past zich beter aan in de samenstelling van het team. Het team past zich beter aan in de samenstelling met Lewis. Dus we moeten nu een soort ‘mayonaise’ maken!”
De teambaas benadrukte dat beide partijen stap voor stap moeten verbeteren. “Ik weet dat ik hem kan vertrouwen en hij weet dat hij mij kan vertrouwen, en dat is belangrijk. Hij weet dat ik volledig toegewijd zal zijn aan de teamprestaties,” aldus Vasseur.
Hamilton stuurt documenten naar Ferrari
Hamilton heeft meerdere documenten gestuurd naar het Ferrari-management. Dat onthulde hij eerder dit jaar tijdens de Grand Prix van België. De Brit liet weten dat hij extra moeite doet en een actieve rol wil spelen om zijn Ferrari-avontuur succesvol te maken.
De documenten bevatten voorstellen voor aanpassingen aan de auto. Ook gaan ze over werkmethodes van het team, communicatie tussen verschillende afdelingen en de uitvoering tijdens raceweekenden. Volgens Italiaanse media heeft Hamilton recent nog een rapport gestuurd naar het management om zijn oproepen voor veranderingen te versterken.
Minder invloed dan verwacht
Hamilton had verwacht meer invloed te hebben op beslissingen bij Ferrari. In plaats daarvan stuitte hij op verzoeken die niet werden ingewilligd en moest hij strijden tegen interne politiek. De situatie lijkt op die van Sebastian Vettel, die tussen 2015 en 2020 ook moeite had om veranderingen door te voeren bij Ferrari. Hamilton vroeg Vettel dan ook om advies voordat hij bij Ferrari begon.
Probleem met bandentemperatuur
In Singapore wees Hamilton op een verbeterpunt. Hij en Leclerc verloren bandentemperatuur doordat ze in de pits moesten wachten tijdens de kwalificatie. Hierdoor moesten de coureurs de banden te hard pushen in de outlap om de temperatuur terug te krijgen. Dit zorgde ervoor dat ze op hun snelle ronde minder presteerden.
“Elke keer als we dat doen, vallen we verder en verder terug. Het gebeurt elk weekend,” zei Hamilton. “Ik weet niet of ze het bij Ferrari wel zo veel zien. We verliezen zoveel temperatuur – misschien vijf of zes graden. Het is veel temperatuur en het is echt moeilijk om dat terug te winnen in de outlap zonder de band zo veel te gebruiken, wat we uiteindelijk doen.”
Weigering om in voetsporen Vettel te treden
In België legde Hamilton uit waarom hij zo actief betrokken wil zijn. “De reden ervoor is dat ik een enorm potentieel zie binnen dit team,” vertelde hij. “Ik weiger dat het met mij hetzelfde gebeurt als met Kimi, Fernando en Sebastian. Ze wonnen geen wereldkampioenschap met Ferrari. Dus ik ga de extra mijl.”
Hamilton benadrukte dat Ferrari wel zeer responsief is geweest. “Ze zijn ongelooflijk responsief geweest. We zijn aan het verbeteren op zoveel gebieden. Ik probeer echt bondgenoten te creëren binnen de organisatie en ze aan te moedigen om door te blijven duwen. Ik ben hier om te winnen. En ik heb niet zoveel tijd, dus het is crunch time.”