
Foto: Red Bull Content Pool
Verstappen kijkt uit naar samenwerking met nieuwe Red Bull-baas Mekies
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Verstappen verwelkomt nieuwe teamleider
“Ik was vorige week terug in de fabriek om tijd door te brengen in de simulator met het team. Ik kijk ernaar uit om nauw samen te werken met Laurent,” vertelde Verstappen in aanloop naar de Belgische Grand Prix. De Nederlander, die half-Belgisch is van moederszijde, beschouwt Spa-Francorchamps als een tweede thuisrace.
De regerend wereldkampioen heeft goede herinneringen aan het Belgische circuit, waar hij tussen 2021 en 2023 drie overwinningen op rij behaalde. “Spa is een klassieker en altijd mijn favoriete circuit op de kalender. Het is een ouderwets circuit waar je alles goed moet doen voor een goede ronde. Ik geniet van de snelle bochten zoals Eau Rouge, de layout die anders is dan andere circuits en de hoogteverschillen die het circuit uitdagender maken.”
Tsunoda kent Mekies al van Racing Bulls
Ook Verstappens teamgenoot Yuki Tsunoda reageerde op de komst van Mekies. De Japanner heeft al eerder met de Fransman samengewerkt bij Racing Bulls voordat hij dit seizoen de overstap maakte naar Red Bull.
“We beginnen aan dit raceweekend in een nieuw tijdperk voor het team en het zal goed zijn om weer met Laurent samen te werken,” aldus Tsunoda. “We werkten bij Racing Bulls erg goed samen. Ik weet hoe hij graag werkt en onze volledige focus ligt op vooruitgang. Voor mij persoonlijk is het belangrijk om te beginnen met het leveren van de prestaties die we nodig hebben.”
Uitdagingen voor Red Bull onder nieuwe leiding
Mekies staat voor een flinke uitdaging bij Red Bull. Het team staat momenteel vierde in het constructeurskampioenschap, op grote achterstand van koploper McLaren. Sinds zijn komst naar Red Bull heeft Tsunoda slechts zeven punten gescoord, terwijl Verstappen in dezelfde periode 129 punten verzamelde.
Het komende raceweekend in Spa wordt extra uitdagend door de terugkeer van het sprintformat. Tsunoda: “Spa is een leuk circuit dat ons goed zou moeten liggen. De sprint maakt dingen altijd lastig, maar het werk en de voorbereiding die we hebben gedaan in deze pauze zou ons goed moeten helpen.”
Voor Verstappen is het belangrijk om terug te slaan na een teleurstellende race op Silverstone. Ondanks pole position wist hij daar geen podiumplaats te bemachtigen. Het raceweekend in België, gevolgd door de Grand Prix van Nederland, zijn de laatste twee races voor de zomerstop.