De stewards hebben Fernando Alonso een gridstraf van vijf plaatsen opgelegd voor de volgende race waarin hij aan de start staat. Aanleiding is het gebruik van een zevende Energy Store, terwijl de FIA-reglementen een beperkt aantal van dit power unit-element per seizoen toestaan.
De overtreding kwam aan het licht via een rapport van de technisch afgevaardigde, gedateerd op document 33. Alonso gebruikte het onderdeel om 12.43 uur tijdens de derde vrije training van het Azerbeidzjaanse Grand Prix weekend.
De stewards baseren de straf op artikel B8.2.2, gelezen in combinatie met artikel B8.2.3, van de FIA F1-reglementen. De sanctie zelf is opgelegd conform artikel B8.2.8.
Aston Martin en Alonso hebben het recht om in beroep te gaan tegen de beslissing, zoals vastgelegd in artikel 15 van de FIA International Sporting Code.
Het volledige document is hier te raadplegen.
