FIA

Lewis Hamilton krijgt tijdstraf na meermaals verlaten baan in Grand Prix van Singapore

💭 Wat vind jij van dit nieuws? Laat je reactie achter en discussieer mee!

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 5 oktober 2025 om 17:10

De wedstrijdleiding heeft Lewis Hamilton bestraft voor het verlaten van de baan op meerdere momenten tijdens de race in Singapore. De coureur van Scuderia Ferrari HP kreeg een tijdstraf van vijf seconden. Deze straf werd toegevoegd aan zijn totale racetijd.

De stewards ontvingen een melding van de wedstrijdleider om 21:41 uur. Hamilton schond artikel 33.3 van het Formule 1-sportreglement en artikel 12.2.1 i) van de internationale sportcode. Hij voldeed niet aan punt 21.1 van document 13 uit de instructies van de wedstrijdleider.

De stewards hoorden de teamvertegenwoordiger en de coureur. Ze bekeken data van het positioneringssysteem, videobeelden, teamradio en beelden vanuit de auto. Hamilton bevestigde tijdens de hoorzitting dat hij meerdere keren van de baan ging. De coureur probeerde een probleem met zijn remmen te beheren.

De stewards onderzochten de situatie en controleerden de lijst met uitzonderingen uit de Driving Standards Guidelines. Ze oordeelden dat het remprobleem geen geldige reden was om de baan te verlaten. De stewards pasten de standaardstraf toe voor dit type overtreding. Noch de teamvertegenwoordiger noch de coureur betwistte deze beslissing.

Het officiële document werd op 5 oktober 2025 om 23:06 uur vrijgegeven. De stewards Gerd Ennser, Loïc Bacquelaine, Natalie Corsmit, Derek Warwick en Paul Ng ondertekenden de beslissing.

Bekijk hier het officiële FIA-document