F1 nieuws Foto: BWT Alpine F1 Team

Adobe kiest Alpine voor zijn eerste Formule 1-deal

3 min lezen

Adobe sluit zijn eerste samenwerking in de Formule 1 en kiest daarvoor Alpine. Het Amerikaanse softwarebedrijf wordt “official AI fan experience partner” van het team. De grote activaties beginnen bij de start van het Formule 1-seizoen van 2027, meldt The Race.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Marissa Dacay, global vice president of enterprise marketing bij Adobe, zegt over de stap: “De Formule 1 is veel meer geworden dan wat er op de baan gebeurt. Het is een wereldwijde sportwereld waar technisch vakmanschap, innovatie, duurzaamheid en culturele verbondenheid samenkomen.”

Wat Adobe en Alpine samen gaan doen

De deal draait om AI-toepassingen van Adobe, die gebruikmaken van AI-agents en grote taalmodellen (LLM’s). Fans krijgen “AI-powered design tools” aangeboden. Adobe heeft vergelijkbare fandeals met de Engelse Premier League, de NFL en de MLB. Bij de Premier League kunnen fans bijvoorbeeld met AI een embleem maken voor hun Fantasy Premier League-team.

Lees ook: Red Bull belde Horner om hem te bedanken voor de motor

Alpine krijgt van Adobe het pakket Adobe CX Enterprise. Adobe omschrijft dat als een set producten die marketing, creativiteit en AI-technologie samenbrengt. Volgens het bedrijf gebruiken meer dan 20.000 merken zijn producten om de klantbeleving te sturen. Bedrijven kunnen daarmee inspelen op wat klanten willen en hun communicatie aanpassen.

Het team gebruikt ook het Adobe Experience-platform. Dat geeft Alpine een realtime beeld van de betrokkenheid van fans. Het team kan zo “de juiste boodschap op het juiste kanaal brengen, op de momenten die ertoe doen”.

Dacay noemt de samenwerking met Alpine een voorbeeld van wat de technologie van Adobe kan: “Onze samenwerking met het BWT Alpine Formule 1-team laat zien hoe de AI-technologie van Adobe nieuwe manieren mogelijk maakt om fans overal ter wereld te betrekken. Zo ontstaan persoonlijkere banden, en kunnen fans op meer manieren hun passie voor de sport delen.”

Lees ook: Ocon en Alonso denken verschillend over de motoren van de toekomst

Presentatie in Austin

Meer details volgen donderdagavond in Austin. Daar vindt vlak voor de Grand Prix van de Verenigde Staten een zakelijk netwerkevenement plaats, het Formula 1 Premium Playbook. Alpine-marketingdirecteur Guy Martin, Pierre Gasly, Dacay en Derek Chang, president en CEO van Liberty Media, staan op de sprekerslijst.

Martin zegt dat het team “een nieuw tijdperk ingaat”. Over de rol van Adobe in dat tijdperk zegt hij: “Creativiteit en personalisatie staan centraal in hoe we onze ambities, onze identiteit en onze band met publiek en fans wereldwijd uitdragen. Adobe is een sterke partner voor deze reis. Ze geven ons de middelen om onze visie op nieuwe, onverwachte manieren tot leven te brengen. Samen kunnen we belevingen creëren die veel verder reiken dan het circuit.”