F1 en LEGO gaan all-in op Silverstone: elke coureur krijgt eigen minicar voor de parade

3 min ·

In Miami vlogen de steentjes letterlijk alle kanten op. Coureurs deelden een auto met hun teamgenoot, remden te laat, en kwamen terug met bolides die er niet al te gaaf uitzagen. Die LEGO drivers’ parade groeide uit tot één van de meest besproken momenten van het seizoen. Dit weekend op Silverstone gaat het gewoon verder, alleen groter: alle 22 coureurs krijgen nu elk hun eigen LEGO-minicar.

Van 10 gedeelde auto’s naar 22 individuele minicars

Bij de Grand Prix van Miami in 2025 stond er één LEGO-auto per team klaar. Dat betekende dat teamgenoten de stoel moesten delen en er maar één achter het stuur kon plaatsnemen. Het resultaat was een mix van competitie en chaos die nauwelijks te plannen valt. Voor de Grand Prix van Groot-Brittannië op Silverstone heeft LEGO het aantal verdubbeld en verder. Er zijn nu 22 minicars, elk voorzien van het startnummer en de teamkleuren van de betreffende coureur.

Lees ook: Ferrari verrast in sprintkwalificatie Groot-Brittannië: Hamilton op pole voor Antonelli en Verstappen

Elke auto bestaat uit ruim 28.000 echte LEGO-steentjes, weegt 280 kilogram en haalt een topsnelheid van 25 kilometer per uur. Van die 280 kilo bestaat 65 kilo uit de steentjes zelf. Standaard kartwielen zorgen ervoor dat de wagentjes ook daadwerkelijk over het asfalt kunnen rijden.

Meer dan 6.400 uur werk uit Tsjechië

De productie vond plaats in de LEGO-fabriek in het Tsjechische Kladno. Een team van twintig ontwerpers, ingenieurs en LEGO-specialisten werkte samen meer dan 6.400 uur aan de 22 auto’s. Dat is gemiddeld meer dan 290 uur per auto.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Emily Prazer, chief commercial officer bij Formula 1, liet weten: “De F1 Drivers’ Parade in Miami vorig jaar was een van de meest memorabele en besproken momenten van het seizoen. Het liet een andere kant van de sport zien en sprak fans over de hele wereld aan. Dit jaar bouwen we daarop voort om opnieuw een spectaculair moment te creëren voor de fans op Silverstone én voor iedereen die wereldwijd kijkt.”

Julia Goldin, chief product and marketing officer van de LEGO Group, was net zo duidelijk: “Het enthousiasme van zowel coureurs als fans in Miami was onmogelijk te negeren. Zowel fans als coureurs vroegen erom, dus nu leveren we. We wilden nog groter uitpakken dan vorig jaar. We kunnen niet wachten om te zien wat de coureurs met deze minicars op het circuit gaan doen.”

Lees ook: Piastri reageert defensief op Verstappen-geruchten: ‘Het team is blij met mij’

De drivers’ parade als vast onderdeel van het F1-weekend

De samenwerking tussen Formula 1 en LEGO startte in september 2024. Sindsdien zijn er meerdere activaties geweest, waaronder de spectaculaire LEGO-trofeeën bij de vorige Britse Grand Prix, waarbij Lando Norris een LEGO-replica van de historische RAC Trophy mee naar huis nam na zijn overwinning. Ook bij de GP van Las Vegas stond LEGO aan de bak met een speciale cooldown car.

De drivers’ parade vindt zondag plaats om 13:30 uur lokale tijd, anderhalf uur voor de start van de race. Wie er niet bij is op Silverstone, kan de parade live volgen via het YouTube-kanaal van Formula 1.

In Miami kostte het delen van een auto al de nodige schade. Nu heeft elke coureur zijn eigen bolide en niemand om de schuld op te schuiven. Of dat de boel rustiger maakt, valt te betwijfelen.