Liam Lawson reageert met verbazing op de uitspraak van Toto Wolff dat Red Bull een seconde per ronde sneller is dan de concurrentie. De Racing Bulls-coureur lacht zelfs om de claim van de Mercedes-teambaas. De betrouwbaarheid van de Red Bull Powertrains-motor valt op tijdens de tests, maar volgens Lawson is het nog te vroeg voor conclusies.

Foto: Red Bull Content Pool
Lawson lacht om bewering Wolff over Red Bull motor
Lawson reageert op claim Mercedes-teambaas
De reactie van Lawson tijdens een gesprek met de media in Bahrein was duidelijk. “Een seconde sneller dan de rest? Wie heeft dat gezegd?” vraagt de Nieuw-Zeelander zich af. Wanneer hij hoort dat Wolff de bewering deed, volgt een lach. “Mijn God,” zegt Lawson.
Wolff ziet Red Bull als de maatstaf
De Mercedes-teambaas sprak zich tijdens de testdagen in Bahrein uit over de nieuwe Red Bull-motor. Wolff noemde de motor en de auto de maatstaf van dit moment. Hij wees specifiek op de energie die Red Bull kan inzetten op de rechte stukken. “We praten over een seconde per ronde over meerdere ronden,” aldus Wolff.
De tests in Barcelona en Bahrein markeren het begin van het 2026-seizoen. Red Bull en Racing Bulls maakten indruk met de betrouwbaarheid van hun auto’s. De nieuwe Red Bull Powertrains-motor, die in samenwerking met Ford werd ontwikkeld, verliep tot nu toe zonder problemen.
Motor werkt goed maar vergelijking is lastig
Lawson erkent dat de motor goed presteert. “De motor werkt op dit moment heel goed, dat is positief,” zegt hij. Maar de Racing Bulls-coureur blijft voorzichtig met conclusies. “Als het gaat om prestaties is het moeilijk te zeggen. We hebben geen idee wat anderen doen.”
De coureur denkt dat de motor sterk is, maar niet een seconde sneller dan de rest. “We denken dat de prestaties sterk zijn. Ik zou niet zeggen dat het een seconde sneller is dan iedereen,” vertelt Lawson. Hij wijst naar Melbourne voor echte antwoorden. “We komen er snel genoeg achter. Tot nu toe is alles oké.”
Nieuwe auto’s zijn uitdaging voor coureurs
De auto’s van 2026 brengen uitdagingen met zich mee. Lawson merkt dat de wagens lastiger te besturen zijn. “Het is behoorlijk zwaar om te rijden,” legt hij uit. Het verlies aan downforce maakt het besturen moeilijker.
De bandenslijtage is toegenomen door het schuiven in de bochten. Ook de starts worden een uitdaging. “Het is lastiger om weg te komen van de lijn dan vorig jaar,” zegt Lawson. Hij verwacht dat de teams dit seizoen oplossingen vinden. De vergelijking met een doorontwikkelde auto van vijf jaar versus een nieuwe auto is volgens hem niet eerlijk.