F1 nieuws Foto: Pirelli Motorsport

Ocon erkent een gesprek bij Haas, maar ontkent dat er geweld was

4 min lezen

Esteban Ocon ontkent categorisch dat er bij Haas fysiek geweld is gebruikt. De Fransman reageert daarmee op berichten die opdoken nadat hij uit de auto werd gehaald in Mexico-Stad. Haas liet zaterdagochtend weten dat Ryo Hirakawa debuteert en de rest van het weekend zijn plek inneemt. Het team noemde geen reden en zei alleen dat het niet om ziekte ging.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Ocon gaf zijn reactie in een eigen verklaring, schrijft RacingNews365. “Naar aanleiding van het besluit van Haas F1 Team dat ik dit weekend niet deelneem aan de Grand Prix van Mexico-Stad, wil ik formeel reageren op enkele mediaberichten en speculaties rond de situatie”, begint hij. “Gisteravond leidde een verschil van inzicht tot een gesprek met de betrokken partijen. Ik erken dat dit heeft plaatsgevonden, maar ik verwerp categorisch alle berichten of beschuldigingen dat er enige vorm van fysiek geweld is gebruikt om meningsverschillen, van welke aard dan ook, op te lossen.”

Lees ook: Uitslag kwalificatie GP Mexico: Hamilton pakt pole voor Ferrari

Het conflict tussen Ocon en Haas begon in de tweede training

Op vrijdag kreeg Ocon in de tweede training ruzie met zijn engineer over de bandenkeuze voor zijn run met veel benzine. Race engineer Laura Mueller liet hem weten dat het plan was veranderd. “We hebben de lange run met veel benzine omgezet naar medium, omdat de banden van Ollie er niet best uitzien”, zei ze.

Ocon vroeg of hij nog op soft reed. Mueller antwoordde: “Nee, we moeten medium doen.” Daarop reageerde Ocon via de boordradio: “Nee, nee, ik wilde soft, doe dat niet. Kom op.”

Na die sessie ging de discussie volgens verschillende berichten door. Er was sprake van een verhitte woordenwisseling in de Haas-hospitality. Ocon zou daar volgens GPfans zijn handschoenen op tafel hebben gegooid. Andere berichten gingen verder en spraken over een confrontatie in de paddock tussen Ocon en Komatsu. Over een fysieke confrontatie is niets bevestigd.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Komatsu geeft geen toelichting

Komatsu werd zaterdag tijdens de derde training in een live tv-interview naar de situatie gevraagd. “Ik kan je niet veel vertellen, maar ik kan je in ieder geval zeggen dat hij niet ziek is”, zei hij, schrijft PlanetF1. Op de vraag of de onenigheid op de radio had bijgedragen aan het besluit, bleef hij bij zijn lijn: “Nee, eerlijk, sorry, maar ik kan niet in detail treden.”

Ook over de opvolging gaf Komatsu weinig prijs. “Het enige wat ik kan zeggen is dat we ons richten op wat direct voor ons ligt en proberen Ryo in topvorm te krijgen voor de kwalificatie vanmiddag”, zei hij. Over Hirakawa was hij wel positief: “Hij is al lang bij het team, dus hij is er klaar voor.”

Haas zelf hield de verklaring kort. “Er worden op dit moment geen verdere verklaringen afgegeven”, stond in het statement van het team.

Lees ook: Alonso moet in Q1 in Mexico-Stad zijn Aston Martin stilzetten en legt de kwalificatie stil

Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

Ocon zou Haas aan het einde van dit seizoen toch al verlaten. Ferrari-junior Rafael Camara neemt in 2027 zijn plek in. Of Ocon in de resterende vier races nog in de auto zit, is niet bekend. Haas heeft niet laten weten wie volgende week in Brazilië rijdt.

Hirakawa staat gepland voor het WEC op Monza, waar hij voor Toyota rijdt. Als reservecoureur van Haas is ook Jack Doohan beschikbaar. Camara is een andere optie. Het is niet de eerste keer dat Ocon een team eerder verlaat: in 2024 verving Doohan hem bij Alpine voor de laatste race in Abu Dhabi.

Ocon vraagt om geen speculatie

Ocon sluit zijn verklaring af met een oproep. “Ik veroordeel geweld in al zijn vormen en ben ervan overtuigd dat meningsverschillen altijd met professionaliteit, respect en wederzijds begrip behandeld moeten worden”, schrijft hij. “Ik vraag vriendelijk om geen speculaties te uiten zolang de zaak loopt. Verdere updates volgen te zijner tijd.”