Fernando Alonso heeft de kwalificatie voor de Grand Prix van Mexico stilgelegd. Met nog elf minuten te gaan in Q1 kreeg hij via de radio een dringend bericht om zijn Aston Martin te stoppen. Dat moest in het stadiongedeelte van het Autódromo Hermanos Rodríguez, waarna de sessie werd onderbroken met een rode vlag, meldt RacingNews365.
Alonso begreep de opdracht niet. Hij vroeg waarom hij niet gewoon naar de pit lane kon rijden. Zijn race-engineer liet het daar niet bij zitten en eiste dat de auto op het circuit werd gestopt.
Rook uit de achterkant van de Aston Martin
Eerder in dezelfde ronde was op de herhalingen te zien dat er een rookpluim uit de achterkant van zijn auto kwam. Dat wijst volgens de bron op nog een probleem met de Honda-krachtbron. Het is een inschatting op basis van de beelden.
Toen de Aston Martin stilstond, sloeg Alonso uit frustratie met zijn hand op zijn stuur. Hij was juist op weg om door te gaan naar het tweede deel van de kwalificatie.
Lees ook: Tsolov moest in FP1 uit de Racing Bulls door een gevoelloos rechterbeen
Notering voor het stuur
Alonso had nog een tweede reden tot ergernis. Hij werd snel genoteerd voor ‘general safety’, omdat hij het stuur van zijn AMR26 niet had teruggeplaatst.
Aston Martin op het circuit van Mexico-Stad
Het weekend begon voor Aston Martin beter dan Alonso had verwacht. Op de vraag of de prestaties van vrijdag boven de verwachtingen lagen, antwoordde hij: “Waarschijnlijk wel”, meldt Formula1.com.
Alonso staat met 7 punten zeventiende in de WK-stand. Die 7 punten zijn ook alle punten van Aston Martin, dat daarmee tiende staat bij de teams. In de laatste drie races werd hij zestiende, zestiende en achtste.
Lees ook: Uitslag VT3 GP Mexico 2026: Norris verslaat Antonelli met één duizendste
Verstappen had nog geen tijd gezet
De rode vlag kwam op een moment dat Max Verstappen nog geen tijd had gezet. Hij start sowieso niet vanaf pole position, want hij kreeg met Liam Lawson een gridstraf van één plaats voor hun botsing in de tweede training.
Verstappen werd in de derde training vijfde, op ongeveer drieënhalve tiende van Lando Norris. Hij klaagde toen over zijn remmen. Norris was in die sessie één duizendste sneller dan Kimi Antonelli, die eerder de snelste tijd had gereden. Charles Leclerc werd derde.
Na de onderbreking door Alonso werd de kwalificatie hervat.
