F1 nieuws Foto: McLaren

Piastri domineert in Miami: Zo reageren internationale kranten

2 min lezen

De dominante prestatie van McLaren in Miami was het gesprek van de dag in de internationale media. Oscar Piastri behaalde zijn vierde overwinning van het seizoen, terwijl teamgenoot Lando Norris de dubbelzege veiligstelde. Max Verstappen moest ondanks zijn pole position genoegen nemen met de vierde plaats na een hard gevecht in de openingsfase. Verschillende kranten analyseerden het spektakel in Florida vanuit hun eigen perspectief.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

McLaren toont overwicht

La Gazzetta dello Sport liet er geen twijfel over bestaan: “McLaren maakte in Miami 2025 nog veel duidelijker dat het dit jaar vrijwel onmogelijk wordt om zowel de wereldtitel bij de coureurs als die bij de constructeurs nog uit Woking weg te houden.” De Italiaanse krant wees op het feit dat Verstappen bijna 40 seconden achter de McLarens over de finish kwam.

Het Franse L’Équipe merkte op dat de Miami GP het McLaren-overwicht bevestigt: “Dit jaar bevestigt Miami 2025 dat McLaren een klasse apart is en dat zelfs het immense talent van Verstappen niet altijd genoeg is.”

Lees ook: FIA verbiedt gedeelde kantoren voor F1-personeel en medewerkers van andere afdelingen

Verstappen vecht hard maar tevergeefs

De BBC beschreef hoe Verstappen zich aanvankelijk wist te verdedigen tegen beide McLarens. “Verstappen verdedigde herhaaldelijk aan de binnenkant, waardoor Piastri telkens naar de buitenkant werd gedwongen.” Na meerdere pogingen slaagde de Australiër er in ronde 14 toch in om voorbij te gaan. Volgens de BBC “leek Verstappen geen moeite te doen om tegen Norris te verdedigen, vermoedelijk omdat hij aanvoelde dat het verloren was.”

Het Duitse Bild omschreef de inhaalactie van Piastri als “geniaal” en merkte op dat Verstappen na de race klaagde over zijn “waardeloze remmen”. L’Équipe stelde dat Verstappen “streed als een leeuw, vaak op het randje van de regels, zoals we van hem gewend zijn.”

Lees ook: Verstappen hoopt dat Hadjar ooit zijn opvolger bij Red Bull wordt

Ferrari-radiodrama trekt aandacht

Naast het gevecht vooraan besteedden de internationale media veel aandacht aan de onenigheid bij Ferrari. Charles Leclerc en Lewis Hamilton raakten verwikkeld in een discussie over teamorders, wat leidde tot geïrriteerde boordradio’s.

“Het ging er heftig aan toe tussen de Ferrari-coureurs!” schreef Bild. De krant citeerde Hamilton: “Dit is geen goed teamwork” en later zijn sarcastische opmerking: “Moet ik Sainz nu ook nog laten passeren?”

La Gazzetta dello Sport was hard voor Ferrari en sprak van “spanning, matige resultaten en een absoluut minimum aan wederzijds vertrouwen – binnen én buiten de Scuderia.”