Jongeling George Russell rijdt komend seizoen naast zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton. Analisten voorspellen een spannende strijd tussen de gretige jongeling en de ervaren rot, maar Russell verklaart tegenover GPblog juist dat hij ernaar uitkijkt om veel samen te werken met Hamilton.

Russell hoopt strijd met Hamilton te voorkomen
Talent
Ondanks zijn jonge leeftijd is Russell al meer dan drie jaar actief in de Formule 1. Deze drie jaren reed hij bij de Williams renstal, waar hij regelmatig liet zien hoeveel talent hij had. Toch kwam de jonge Brit niet echt aan zijn trekken, vooral door zijn tergend trage Williams-bolide.
Gelukkig kreeg hij na drie jaar eindelijk de kans om de overstap te maken naar Williams. Hier neemt Russell het zitje over van Valtteri Bottas, die op zijn beurt verkast naar Alfa Romeo.
Strijd à la Rosberg?
Bottas stond bekend als een fijne teamgenoot en de ultieme wingman voor Hamilton. Met de komst van Russell zou de dynamiek echter wel eens kunnen veranderen, zo stellen veel analisten. Zij zien het talent van Russell en zien hierin gelijkenissen aan Nico Rosberg, een voormalig teamgenoot van Hamilton die hem het leven flink zuur maakte.
Een scenario van een jongeling die de ervaren rot binnen het team van de troon stoot hebben we bovendien vaker gezien in de Formule 1. Denk bijvoorbeeld aan Charles Leclerc die Sebastian Vettel bij Ferrari regelmatig in de weg zat, of een jongere Vettel die het bij Red Bull Racing regelmatig aan de stok had met Mark Webber.
Rijstijl
Natuurlijk is dit vooral speculatie – zodra het seizoen begonnen is weten we een stuk meer. Russel houdt zich met dergelijke zaken in ieder geval niet of nauwelijks bezig. Hij kijkt vooral hoe hij het beste aan zijn seizoen kan beginnen en hoe hij het meeste kan betekenen voor zijn nieuwe renstal. Volgens hem scheelt het dat hij en Hamilton ongeveer een gelijke rijstijl hebben, iets wat van pas komt bij de ontwikkeling en afstelling van de auto.
“Ik denk dat we redelijk gelijk zijn”, zo verklaart Russell tegen GPblog.com. “De tijd zal het echter leren. Als je mij nu vraagt wat mijn rijstijl is weet ik dat niet echt. Ik wil mij aanpassen aan elke situatie. Ik kan niet zeggen dat ik heel ‘smooth’ ben of juist heel agressief. Als ik ons echter vergelijk, dan denk ik dat wij redelijk hetzelfde zijn. We proberen op eenzelfde manier de limiet te vinden, zonder erover heen te gaan.”
“Goed kunnen samenwerken”
Van concurrentie met Hamilton is volgens Russell geen sprake. Integendeel, de jonge Brit heeft er alle vertrouwen in dat hij goed zal kunnen samenwerken met zijn meer ervaren landgenoot. “Ik ben er zeker van dat wij goed kunnen samenwerken.” Wat helpt, zo stelt Russell, is het feit dat de twee elkaar al langer kennen. Russell maakt immers al jarenlang onderdeel uit van het Mercedes-juniorenprogramma. “We wisten altijd al dat er een grote kans was dat we teamgenoten zouden worden, dus onze relatie is altijd al goed geweest.”