
Foto: Red Bull Content Pool
Waarom Verstappen nog niet op Nurburgring startlijst staat
💠Wat vind jij van dit nieuws? Laat je reactie achter en discussieer mee!
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Max Verstappen staat dit weekend niet op de startlijst van de NLS race op de Nurburgring. De reden is simpel: hij moet eerst een examen afleggen. Zonder dit examen krijgt de F1-kampioen geen toestemming om te racen op de beruchte Nordschleife.
Examen verplicht voor alle coureurs
De Duitse motorsportbond DMSB eist dat alle coureurs een permit halen voor de Nurburgring. Dit geldt ook voor viervoudig wereldkampioen Verstappen. Het examen vindt plaats op vrijdag. Pas daarna kan zijn naam op de startlijst verschijnen.
Het examen behandelt verschillende onderwerpen. Gele vlaggen staan centraal. Coureurs moeten weten hoe hard ze mogen rijden in code 60 of code 120 zones. De regels zijn complex, zelfs voor ervaren coureurs.
Beperkte mogelijkheden door permit systeem
Verstappen krijgt alleen een Permit B als hij slaagt. Dit betekent dat zijn Porsche Cayman GT4 CS wordt beperkt in vermogen. In plaats van 425 pk levert de auto slechts 300 pk. Het gewicht stijgt van 1315 naar 1350 kilogram.
Deze beperkingen maken klassezege onmogelijk. Het systeem zorgt ervoor dat nieuwe coureurs eerst ervaring opdoen met langzamere auto’s. Pas later mogen ze overstappen naar snellere GT3-bolides.
Lionspeed team wacht op bevestiging
Het Lionspeed team heeft drie coureurs op de startlijst staan. Matisse Lismont, Christopher Lulham en Kyle Tilley zijn ingeschreven. Verstappen’s naam ontbreekt nog steeds. Dit veroorzaakt verwarring bij fans die speciaal naar de Nurburgring reizen.
Verstappen moet twee geclassificeerde finishes behalen. Dit kan in één race door met twee verschillende auto’s te rijden. Hij moet minimaal 14 ronden afleggen per auto. Ook moet hij 20 procent van de racedistance afleggen in elke auto.
Rosberg onder de indruk van toewijding
Nico Rosberg toont bewondering voor Verstappen’s inzet. “Ik vind het geweldig dat hij dit doet,” zegt de voormalig F1-kampioen. “Andere coureurs willen alleen maar rust na 24 races. Hij gaat naar een klaslokaal om een licentie te halen.”
Rosberg verwacht veel van Verstappen’s prestatie. “Hij is de meest getalenteerde coureur ter wereld. Het maakt niet uit welke auto hij bestuurt. Hij zal sneller zijn dan alle anderen.”
Doel is GT3-debuut
Het weekend dient als voorbereiding op iets groters. Verstappen wil uiteindelijk racen in GT3-auto’s. Op 27 september staat zijn debuut gepland met Emil Frey Racing. Daarvoor heeft hij een Permit A nodig.
De race is vier uur lang. Teams bestaan uit twee, drie of vier coureurs. Verstappen deelt de auto met ervaren sportwagencoureurs. De race start om 12:00 uur lokale tijd op zaterdag.