FIA

Doohan krijgt boete voor pitlane-overtreding tijdens Miami Grand Prix

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 2 mei 2025 om 19:34
Jack Doohan heeft tijdens de eerste vrije training van de Miami Grand Prix een boete van 1000 euro gekregen wegens het overschrijden van de pitlane-snelheidslimiet. De Alpine-coureur reed 97,5 km/h waar maximaal 80 km/h toegestaan was.

Alpine-coureur overtreedt snelheidslimiet met 17,5 km/h

De stewards van de Miami Grand Prix hebben Jack Doohan en zijn team BWT Alpine Formula 1 Team bestraft voor een pitlane-overtreding tijdens de eerste vrije training op vrijdag. De Australische coureur reed om 12:54 lokale tijd met een snelheid van 97,5 km/h door de pitlane, terwijl de limiet voor dit evenement op 80 km/h ligt.

De overtreding van 17,5 km/h boven de toegestane snelheid resulteerde in een geldboete van €1000 voor het Alpine-team. Dit bedrag is standaard voor dergelijke overtredingen tijdens trainingsessies en wordt opgelegd aan de renstal, niet aan de coureur persoonlijk.

Schending van artikel 34.7 van het F1-sportreglement

Volgens het officiële FIA-document heeft Doohan artikel 34.7 van het FIA Formule 1 Sportreglement overtreden. Dit artikel behelst de regels rondom de pitlane-snelheidslimiet, een cruciale veiligheidsregel die ontworpen is om de veiligheid van monteurs, officials en andere personen in de pitlane te waarborgen.

De stewards Felix Holter, Mathieu Remmerie, Derek Warwick en Steve Pence namen de beslissing na ontvangst van een rapport van de wedstrijdleider. Hun uitspraak benadrukt dat de beslissingen onafhankelijk van de FIA worden genomen en uitsluitend gebaseerd zijn op de relevante reglementen, richtlijnen en gepresenteerd bewijs.

Standaard procedure voor pitlane-overtredingen

Pitlane-snelheidsovertredingen komen regelmatig voor in de Formule 1 en worden doorgaans bestraft met geldboetes tijdens vrije trainingen en kwalificatiesessies. Tijdens races kunnen dergelijke overtredingen leiden tot tijdstraffen, wat veel ernstiger gevolgen heeft voor het eindresultaat.

De snelheidslimiet in de pitlane varieert per circuit, maar ligt meestal tussen de 60 en 80 km/h. Voor de Miami Grand Prix is deze limiet vastgesteld op 80 km/h, wat aan de hogere kant van het spectrum ligt vergeleken met andere circuits op de F1-kalender.

Gevolgen voor Alpine en Doohan

Voor Doohan en Alpine heeft deze overtreding verder geen sportieve consequenties. De €1000 boete is een relatief kleine financiële impact voor een Formule 1-team, maar dient wel als waarschuwing voor toekomstige sessies tijdens het Miami-weekend.

Het Alpine-team heeft het recht om deze beslissing aan te vechten conform artikel 15 van de FIA Internationale Sportcode en hoofdstuk 4 van de FIA Justitiële en Disciplinaire Regels, mits dit binnen de geldende termijnen gebeurt. Het is echter onwaarschijnlijk dat het team dit zal doen gezien de standaardprocedure en het relatief lage boetebedrag.

Deze overtreding onderstreept het belang van nauwkeurige snelheidscontrole in de pitlane, waar de veiligheid van alle aanwezigen voorop staat tijdens het hectische verloop van een F1-weekend.

Het volledige officiële document is hier te vinden op de FIA-website.