FIA

Gasly moet zich melden bij stewards na vermeend hinderen in China

1 min lezen

De wedstrijdleiding heeft Pierre Gasly opgeroepen voor een gesprek met de stewards. De coureur van Alpine moet zich om 16:50 uur melden. Zijn teammanager moet ook aanwezig zijn bij dit gesprek.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

De oproep gaat over een incident dat plaatsvond tijdens de eerste vrije training. Gasly wordt beschuldigd van het hinderen van een andere coureur. Het incident gebeurde om 15:57 uur in bocht 14 van het circuit in Shanghai.

De auto met startnummer 3 zou zijn gehinderd door Gasly’s auto met startnummer 10. De FIA verwijst naar artikel B4.1.1 van de Formule 1 reglementen. Dit artikel gaat over het hinderen van andere coureurs op het circuit.

Lees ook: Cadillac brengt Bottas na de crash in Mexico-Stad voor controle naar het medisch centrum

Het document is op 13 maart om 16:23 uur uitgegeven door de vier stewards. De stewards zijn Nish Shetty, Matthew Selley, Pedro Lamy en Zheng Honghai. Zij zullen het incident onderzoeken tijdens het gesprek met Gasly en zijn team.

De Chinese Grand Prix vindt plaats van 13 tot en met 15 maart op het Shanghai International Circuit. Het is het eerste sprintweekend van het seizoen 2026. George Russell leidt het coureurskampioenschap met 25 punten.

Officieel FIA document: Download PDF