Leclerc moet zich melden bij stewards na incident tijdens Grand Prix van Miami

1 min ·

De FIA heeft Charles Leclerc en een teamvertegenwoordiger van Ferrari opgeroepen voor een gesprek met de stewards. De oproep ging om 16:00 uur uit op 3 mei 2026.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Leclerc wordt verdacht van twee mogelijke overtredingen. De eerste betreft Artikel B1.8.6 van de FIA F1 Regulations. Dit artikel gaat over het herhaaldelijk verlaten van de baan zonder geldige reden. De tweede mogelijke overtreding valt onder Artikel 1.8.7 van de FIA F1 Regulations. Dit artikel behandelt het besturen van een Formule 1-auto op de baan in onveilige staat.

De coureur met startnummer 16 en de teammanager van Scuderia Ferrari HP moesten zich om 16:15 uur melden bij de stewards. Het officiële document vermeldt dat Leclerc mogelijk meerdere keren de baan heeft verlaten.

Lees ook: Melbourne sluit rol als seizoensopener 2027 uit ondanks onzekerheid Bahrein

De stewards die de zaak behandelen zijn Nish Shetty, Natalie Corsmit, Vitantonio Liuzzi en Steve Pence. Het incident vond plaats tijdens de vierde ronde van het kampioenschap in Miami. Leclerc eindigde de race als zesde na een chaotische laatste ronde.

Het volledige officiële document is beschikbaar via de FIA website.