De stewards van de FIA hebben McLaren Mastercard F1 Team en de coureur van auto nummer 1 opgeroepen om op donderdag 1 mei om 18:15 uur te verschijnen. De Miami Grand Prix is de vierde ronde van het 2026-seizoen, na een lange onderbreking van vijf weken.

McLaren ontvangt oproep van stewards in Miami om vermeend overtreden rijdersbrief
Het officiële document vermeldt dat het team en de coureur moeten verschijnen in verband met een mogelijke overtreding van artikel 12.2.1.i van de International Sporting Code. De stewards onderzoeken ook het niet naleven van de instructies van de wedstrijdleider zoals beschreven in document 20, punt 1.
De specifieke aanklacht luidt: het onnodig langzaam rijden tijdens de kwalificatie. Het document werd opgesteld op 1 mei 2026 om 17:54 uur, kort voordat de coureur en teamvertegenwoordiger moesten verschijnen.
De stewards die het onderzoek leiden zijn Nish Shetty, Natalie Corsmit, Vitantonio Liuzzi en Steve Pence. Het document draagt nummer 25 in de officiële reeks beslissingen van de Grand Prix van Miami.
De summons is een formele oproep. Het betekent dat de stewards de situatie willen bespreken met het team en de coureur. De oproep beschrijft alleen het vermeende incident. Er staat geen beslissing of straf in het document.