Sergio Pérez krijgt berisping voor foutieve practice start in Monaco

1 min ·

De stewards van de FIA hebben op 7 juni 2026 om 19:38 uur een beslissing genomen over een incident met coureur Sergio Pérez. De Grand Prix van Monaco is de zesde ronde van het seizoen 2026. De Mexicaan rijdt dit seizoen voor Cadillac Formula 1 Team.

Het incident vond plaats om 14:20 uur tijdens de verkenningsronden. Pérez voerde een practice start uit op een verkeerde positie. Dit is in strijd met de instructies van de wedstrijdleiding.

Lees ook: Russell geeft toe: ‘We lopen dit jaar telkens achter de feiten aan’

De stewards hoorden de coureur en een teamvertegenwoordiger. Ze bekeken data van het positioneringssysteem, videobeelden en beelden vanuit de cockpit. Pérez gaf toe dat hij de practice start op de verkeerde plek had uitgevoerd.

De wedstrijdleiding oordeelde dat Pérez artikel 12.2.1.i van de International Sporting Code heeft overtreden. Ook voldeed hij niet aan punt 13.6 van de Event Notes van de wedstrijdleiding (document 48).

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Pérez kreeg een berisping voor het rijgedrag. Dit is zijn eerste berisping van het seizoen. De FIA benadrukt in het document dat teams het recht hebben om tegen bepaalde beslissingen van de stewards in beroep te gaan binnen de gestelde termijnen.

Het volledige document is hier te vinden op de officiële FIA website.

Lees ook: Ferrari verrast in sprintkwalificatie Groot-Brittannië: Hamilton op pole voor Antonelli en Verstappen