Vasseur bevestigt: geen ‘nummer één coureur’ bij Ferrari

2 min · Door

De nieuwe teambaas van Ferrari, Frederic Vasseur, heeft tijdens zijn eerste persmoment een duidelijk statement afgegeven. Hij weigert om een nummer één coureur aan te wijzen en ging ook nog niet in op een nieuw contract voor Charles Leclerc.

Carrière Vasseur

Vasseur begon zijn rol als teambaas van Ferrari in 2023, na het vertrek van Mattia Binotto. Ondanks dat het team in 2022 nog tweede werd in het wereldkampioenschap, bleek de wagen tot meer in staat. Er werden echter teveel fouten gemaakt door het team en de coureurs.

Vasseur kent Leclerc al langer, nadat ze al eerder samenwerkten bij ART Grand Prix en Sauber. Hoewel veel mensen verwachtten dat Leclerc direct een nieuw contract zou krijgen, wil Vasseur zich eerst richten op de sportieve kant van de zaak. “We moeten ons richten op de sportieve kant om resultaten te halen. Het is als een huwelijk, als beide partijen tevreden zijn met de situatie, dan zullen we verdergaan. Dat is vandaag echter niet de prioriteit. We hebben een goede relatie en hebben nog (genoeg) tijd om het hierover te hebben”, aldus Vasseur.

Contracten van de coureurs

Leclerc en Carlos Sainz liggen beide vast tot en met 2024 bij Ferrari en ook Sainz hoeft niet te vrezen voor zijn positie. Vasseur wil de twee coureurs namelijk exact hetzelfde materiaal en exact dezelfde ondersteuning bieden om succesvol te zijn. “Het doel is om te winnen met Ferrari. Er zal geen nummer één of twee zijn, maar als we op een bepaald moment actie moeten ondernemen, dan zullen we dat doen. Het maakt niet uit wie van de twee het is, maar als we het (moeten ingrijpen) op een bepaald moment in het seizoen moeten doen, dan moet je iets doen en zal ik ook iets doen”, besluit Vasseur.

Ferrari was onlangs ook voor het eerst aanwezig op het circuit, waarbij een oude bolide werd uit de kast getrokken voor een test op het eigen circuit van Fiorano. Robert Shwartzman en Carlos Sainz reden al eerder deze week, en Leclerc reed donderdag zijn eerste rondjes van het seizoen in de wagen uit 2021.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app