Oliver Bearman kreeg op 26 juli 2026 om 18:03 uur een tijdstraf van vijf seconden van de wedstrijdleiding. De coureur van TGR Haas F1 Team negeerde blauwe vlaggen tijdens de race van de Grand Prix van Hongarije.
De stewards bekeken positioneringssystemen, data van de marshals en videobeelden uit de auto van Bearman. Blauwe vlaggen werden getoond aan auto 87 omdat auto 6 van Isack Hadjar naderde. Dit gebeurde tussen bocht 7 en bocht 1 op de volgende ronde.
Bearman passeerde elf blauwe vlagpanelen voordat hij Hadjar liet passeren. De coureur moest Hadjar bij de eerste mogelijkheid voorbij laten gaan. De stewards beoordeelden dat deze mogelijkheid uiterlijk tussen bocht 11 en bocht 12 aanwezig was. Bearman liet Hadjar echter pas bij de ingang van bocht 1 op de volgende ronde passeren.
Lees ook: Stella ziet duidelijk probleem bij Piastri: ‘Als je rijdt en denkt, word je trager’
De stewards legden de tijdstraf op vanwege een overtreding van Appendix H, Artikel 2.5.5 e) van de International Sporting Code. Het incident vond plaats om 16:01 uur tijdens de race. De Grand Prix van Hongarije was de elfde ronde van het Formule 1 seizoen 2026.
Het volledige FIA document is hier beschikbaar.
