Foto: XPB Images

Bearman wist van niks toen Haas hem op slicks zette

3 min ·

Oliver Bearman is boos op Haas om de bandenkeuze bij de start in Maleisië. Hij wilde op intermediates vertrekken, de band die bij de omstandigheden op Sepang paste. Haas zette hem op slicks en liet Ocon, die achter hem stond, wel op intermediates starten. Bearman eindigde als veertiende, net voor Ocon op P15. Hij vindt dat de strategie van Haas hem een kans op punten heeft gekost.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Zo pakte de strategie van Haas uit voor Bearman

Haas koos voor een gesplitste strategie met zijn twee auto’s. Bearman stond voor Ocon op de grid, maar kreeg toch de slicks. Dat was volgens hem niet zijn keuze. “Ik was er heel stellig in dat we op inters zouden starten, er was nul procent kans dat we voor slicks zouden gaan”, zegt hij volgens Crash.net. “Maar het team besloot me op het laatste moment op slicks te zetten, en dat wist ik niet.”

Hij begon er bijna luchtig over. “Mijn gaspedaal werkte, dat was een goed begin, maar ik eindigde op slicks en dat was de verkeerde keuze”, aldus Bearman.

Hij blijft er ook achteraf bij dat de keuze niet klopte. “Er is besloten om de auto’s qua strategie te splitsen. Daar was ik het niet mee eens en achteraf ben ik dat nog steeds niet”, zegt hij. Hij geeft niemand de schuld. “Als het had gewerkt, hadden we als helden gestaan, dus ik geef niemand de schuld. Het hoort erbij.”

De voorste auto hoort niet te gokken

Zijn grootste punt gaat over de volgorde. Bearman lag voor Ocon en vindt dat de gok bij de tweede auto hoort. “Als voorste auto, ik lag voor Esteban, voel ik me een beetje tekortgedaan met de riskantere strategie”, zegt hij. “Normaal gesproken krijgt de voorste auto de wat gewonere strategie en wordt er met de tweede auto gegokt.”

Voor Ocon speelt op dit moment meer dan alleen deze race. Hij verlaat Haas.

Lees ook: Bottas fietst naar Singapore na zijn uitval op Sepang

Veertig seconden achter het middenveld

De gok pakte slecht uit. “Ik had het gevoel dat ik degene was die gokte, en na de eerste safety car kwam ik niet eens meer terug bij de groep”, vertelt Bearman. “Ik zat 40 seconden achter het middenveld.”

Het tempo was volgens hem niet het probleem. “Ik was nog steeds supersnel. Ik had goed tempo op de hard, passeerde de Alpine en reed bij hem weg. Het is jammer, want die beslissing om me op de soft te laten starten heeft mijn race compleet verpest. Ik verloor zoveel racetijd en kon er niets meer aan doen.”

Lees ook: Russell kan twee gridstraffen krijgen na de motorstoring op Sepang

In de WK-stand staat Bearman dertiende met 20 punten. Hij zegt dat hij op Sepang meer had kunnen halen. “Ik baal er echt van, want de auto was snel. Ik denk dat de omstandigheden ons vandaag in de kaart speelden, omdat het wat koeler was. Ik heb echt het gevoel dat er vandaag een kans op punten lag, of dat we ervoor konden vechten.”