F1 nieuws

Dutch Grand Prix in Zandvoort: toekomst onzeker door vermakelijkheidsbelasting

2 min lezen

De Dutch Grand Prix in Zandvoort is al enkele jaren een populaire Formule 1-race, maar de toekomst ervan lijkt onzeker te worden door een conflict tussen de organisatie en de lokale politiek. Jerry Kramer, fractievoorzitter van Jong Zandvoort, de grootste partij in het bestuur, heeft gewaarschuwd dat het voortbestaan van de race in de duinen behoorlijk op het spel staat. De oorzaak van de frictie is een aanstaande “vermakelijkheidsbelasting” die de gemeente graag wil invoeren. Dit zou betekenen dat de kaarten voor de race duurder zouden worden, wat de organisatie niet wenselijk vindt.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Contract tot en met 2025

Lammers, sportief directeur van de Dutch Grand Prix, reageerde op de uitspraken van Kramer en benadrukte dat de race een contract tot en met 2025 heeft. Hij merkte op dat er een economische rapportage is gemaakt door de gemeente Zandvoort, die aantoont dat de race de afgelopen twee jaar ruim 16 miljoen additionele omzet heeft opgeleverd voor Zandvoort. Daarnaast is er een enorm hoog trotsheidcijfer van de inwoners en ondernemers van Zandvoort. Lammers denkt dat de inwoners van Zandvoort wel degelijk een stem zullen hebben als de politiek besluit om tegen de Grand Prix te zijn.

Lees ook: Hamilton over de kritiek op Austin: ‘Ik ben 42 en mijn rug is prima’

De komende tien jaar biedt Zandvoort volgens Lammers een unieke kans om op het wereldtoneel te acteren en het is daarom belangrijk om het voortbestaan van de race te garanderen. Hij roept de politiek op om samen te werken aan een oplossing, in plaats van de race te boycotten of te laten stoppen. Het is nu afwachten hoe de situatie zich zal ontwikkelen en of de Dutch Grand Prix in Zandvoort een toekomst heeft.