Foto: Zuma Press

GP Singapore: Leclerc vraagt Ferrari om meer upgrades na tweede plek achter Verstappen

3 min ·

Charles Leclerc wil meer upgrades van Ferrari. Hij eindigde in Singapore als tweede, vlak achter Max Verstappen, en vindt dat de auto nog niet op het niveau van Red Bull zit. “We moeten nog nieuwe dingen naar de auto brengen om op dat niveau te zitten”, zei hij direct na afloop in gesprek met Jenson Button, zo meldt Motorsport.com.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Verstappen won de race vanaf pole position. Leclerc startte naast hem op de eerste rij en kwam aan de finish voor Kimi Antonelli, die derde werd.

Een andere strategie onder de neutralisatie

Leclerc zette Verstappen in de eerste stint onder druk. Halverwege de race kwam de safety car de baan op, en Ferrari koos toen een andere strategie dan Red Bull. Daar had Leclerc geen spijt van, al kostte het hem in de slotfase banden.

“Aan het begin van de race waren we sterk”, zei hij tegen Button. “In de eerste stint ging de degradatie van de banden wat omhoog, en met de safety car kozen we voor een iets andere strategie dan Max.”

Na de herstart viel Leclerc direct aan. Hij hoopte dat Verstappen onder die druk een fout zou maken. “Ik geloofde er tot het einde in, maar ik heb aan het begin van die laatste stint veel gepusht en daarna degradeerden mijn banden meer dan die van de anderen.”

Leclerc kijkt zonder wrok terug. “Ik heb alles gegeven en ik heb nergens spijt van. Ik denk niet dat er vandaag veel meer te doen was, behalve misschien wat agressiever zijn aan het begin. Zo is het.”

Teamgenoot Lewis Hamilton maakte een andere keuze: Hamilton bleef tijdens de virtual safety car op de baan, terwijl Leclerc naar binnen ging voor een tweede pitstop.

Lees ook: Hamilton voelde zich na de race in Singapore niet goed en werd gecontroleerd

De upgrades van Ferrari en de achterstand op Red Bull

Button vroeg Leclerc of de krappe marge in Singapore bewees dat Ferrari de achterstand op Red Bull had weggewerkt. Leclerc antwoordde dat hij dat niet zo ziet.

“Ik heb nog steeds dat gevoel”, zei hij over de achterstand. “Het klopt wel dat we kleine nieuwe onderdelen op de auto hadden, en die hebben ons misschien een stap vooruit geholpen. Maar we moeten nog nieuwe dingen naar de auto brengen om op dat niveau te zitten.”

Over de snelheid van het weekend was hij wel positief: “Ik denk dat we vandaag over het geheel een goede snelheid hadden.”

Hamilton wees eerder het motorvermogen aan als zwakke plek van Ferrari. Hij wil dat het team daar de komende winter aan werkt.

Lees ook: Vasseur bevestigt dat Hamilton in Singapore zelf besloot niet naar binnen te komen

Stand en vervolg

Ferrari staat in het constructeurskampioenschap tweede met 444 punten. Mercedes leidt met 578 punten, McLaren heeft er 339 en Red Bull Racing 332. In de WK-stand staat Leclerc vijfde met 215 punten, zes punten achter Verstappen, die er 221 heeft. Hamilton is derde met 229 punten.

Er staan nog zes races op de Formule 1-kalender, te beginnen met de Grand Prix van de Verenigde Staten in Austin.