Hamilton kritisch op nieuwe FIA-regels: Stap in de verkeerde richting

De FIA voert vanaf dit weekend strengere tests uit op de flexibiliteit van voorvleugels in de Formule 1. Lewis Hamilton betreurt deze beslissing en noemt de flexibele vleugels “een pleister voor slecht ontworpen technische regels”. De zevenvoudig wereldkampioen vraagt zich openlijk af waarom deze aanscherping nodig is.

Ferrari

Technisch probleem opgelost met flexibele vleugels

De huidige generatie F1-auto’s kampt met onderstuur in langzame bochten en overstuur bij hoge snelheden. Teams hebben flexibele voorvleugels ontwikkeld om dit probleem te compenseren. Deze vleugels passen hun eigenschappen automatisch aan afhankelijk van de snelheid.

“De flexibele vleugels waren een positieve ontwikkeling toen ze geïntroduceerd werden. Sommige teams pasten ze snel toe, andere teams later. Het maakte deze generatie auto’s veel prettiger om te besturen – dus het gaat zeker de verkeerde kant op,” aldus Hamilton.

Verwachte impact op prestaties

Nu deze oplossing wordt ingeperkt, moeten teams terugvallen op mechanische aanpassingen zoals de stijfheid van de ophanging. Dit kan uitdagingen opleveren bij het vinden van een goed compromis in de afstelling.

Max Verstappen verwacht echter geen grote verschuivingen in de rangorde: “Het zal de balans van de auto waarschijnlijk een beetje veranderen. Voor ons niet te veel. Als je een goede auto hebt, heb je een goede auto. Oké, de voorvleugel buigt iets minder. Maar ik denk dat je daaromheen kunt afstemmen.”

McLaren onder de loep

Veel ogen zijn gericht op McLaren, dat effectief gebruik maakte van de flexibele voorvleugels. Oscar Piastri, de huidige WK-leider, tempert de verwachtingen: “Ik denk dat het grootste probleem gaat zijn hoezeer het wordt overhyped. We weten wat er anders is. Ik denk dat iedereen zal moeten veranderen, in ieder geval tot op zekere hoogte.”

Carlos Sainz van Williams schat in dat het effect beperkt blijft tot “een tiende van een seconde omhoog of omlaag door het veld” – maar in de Formule 1 kunnen zulke marges doorslaggevend zijn.

Hamilton sluit af met de hoop dat de nieuwe regels de teams dichter bij elkaar brengen: “Hopelijk brengt het iedereen dichter bij elkaar. Ik denk dat het meer gaat om het beter controleren ervan.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *