Hamilton valt stil in de formatieronde, FIA onderbreekt de start van de GP van Bahrein

Gepubliceerd:
Laatste update:
3 min ·

Lewis Hamilton kwam met zijn Ferrari tot stilstand voordat de Grand Prix van Bahrein goed en wel begonnen was. Het gebeurde tijdens de formatieronde op Sepang, achter de safety car. Over de radio kreeg hij te horen dat het om een softwareprobleem ging. Even later onderbrak de FIA de startprocedure.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Hamilton stond als tweede op de grid, naast poleman Max Verstappen. Zijn beste kwalificatieresultaat sinds Barcelona leek hem een goede uitgangspositie te geven. Die stond al voor de start onder druk.

Een reboot op de baan

Hamilton zakte tijdens de formatieronde door het veld. Volgens RacingNews365 leek zijn race even voorbij toen hij op de start-finishstraat stilviel. Zijn team meldde over de radio: “Het is een softwareprobleem dat we proberen op te lossen.”

De auto werd op de baan opnieuw opgestart. Daarna kon Hamilton weer rijden. Hij was inmiddels ver teruggevallen in de rij.

Hij stond vooraan omdat hij in de kwalificatie tweede werd. In de kwalificatie van zaterdag pakte Verstappen pole, met Hamilton naast hem.

Lees ook: F2-baas Michel: “Qatar en Abu Dhabi worden niet geannuleerd”

Chaos in de formatieronde op Sepang

Hamilton was niet de enige met een probleem. Isack Hadjar aquaplaande al vroeg in de ronde in bocht 3 het grind in. Hij reed daarna gewoon weer de baan op.

Verstappen hield vervolgens het hele veld op. Hij gaf aan dat hij het gaspedaal indrukte, maar geen vermogen kreeg. Na enige tijd kwam zijn Red Bull weer in beweging. Direct achter hem trof Hamilton een vergelijkbaar probleem. Liam Lawson stond ondertussen nog op de grid en vertrok niet met de rest van het veld.

GPToday meldt dat meerdere auto’s hinder ondervonden van de techniek. Daarbij wordt gewezen op de nieuwe generatie auto’s, met een softwareprobleem als vermoedelijke oorzaak. Dat is een vermoeden en geen bevestigde conclusie.

Lees ook: Williams brengt de Marvel-livery naar de GP van Amerika, maar alleen op een showcar

De FIA grijpt in

Race Control onderbrak de startprocedure. De coureurs keerden terug naar de pit lane. Tijdens die terugkeer reed de safety car op een vreemde plek: midden in het veld. Op het moment van schrijven is niet bekend wanneer de coureurs opnieuw de baan op gaan.

Eerder had Race Control aangekondigd minimaal twee ronden achter de safety car te rijden voor een staande start. Dat kon nog veranderen door de feedback van de coureurs.

Regen zette de dag op scherp

De problemen kwamen na een flinke vertraging. Een onweersbui met zware regen zorgde voor een uitstel van 40 minuten. De FIA liet weten dat de omstandigheden niet geschikt waren voor een start, omdat er veel water op de baan stond. De formatierondes begonnen achter de safety car, met alle coureurs op intermediates.

Verstappen waarschuwde voor het volkslied al voor het weer. “Er ontstaan steeds nieuwe cellen, dus dat is voor iedereen een flinke kwestie”, zei hij.

Kimi Antonelli meldde na de onderbreking over de radio dat de baan “waanzinnig snel droogt”.