Lewis Hamilton moest de derde training in São Paulo voortijdig opgeven. “Ik heb rook in de cockpit”, meldde de Ferrari-coureur via de boordradio, waarna hij zijn auto in de pitbox parkeerde. Daardoor kon hij geen snelle ronde op de soft rijden, de laatste voorbereiding op de kwalificatie.
Eerst een trilling, daarna rook
Hamilton kwam eerst naar de garage nadat hij een trilling in de motor had gemeld. Daarna ging hij nog kort de baan op, tot de melding van de rook kwam. Volgens PlanetF1 klonk de motor al ongezond voordat hij de pitbox bereikte. Ferrari stond meteen klaar met brandblussers.
Volgens ooggetuigen rook het naar verbrande olie, schrijft Formule1Nieuws.
Nieuwe motor, al tien plaatsen straf
Het ging om een nieuwe motor. Hamilton kreeg dit weekend een nieuwe verbrandingsmotor en start zondag daardoor al tien plaatsen lager. Teamgenoot Charles Leclerc krijgt om dezelfde reden tien plaatsen gridstraf.
Lees ook: Leclerc krijgt in São Paulo tien plaatsen gridstraf voor een nieuwe verbrandingsmotor
Ferrari had al een moeilijke vrijdag achter de rug, waarin Leclerc zijn auto traag op de rechte stukken en slecht in de bochten vond. Hamilton staat derde in de WK-stand, twee punten achter Max Verstappen.
Verstappen was in de derde training de snelste, 0,025 seconde voor Kimi Antonelli. De kwalificatie begint zaterdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
